Mój przypadek jest bardzo dziwny. Od jakiegoś czasu odczuwam bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Mam t

3 odpowiedzi
Mój przypadek jest bardzo dziwny. Od jakiegoś czasu odczuwam bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Mam trudności z oddychaniem oraz odczuwam dziwne uczucie poniżej mostka taki ucisk. Do tego w gardle odczuwam taki dziwne pykanie. Te napady potrafią utrzymywać się godzinami. Mam zrobione prześwietlenie płuc wyniki z krwi oraz moczu i kału oraz usg brzucha i górnej części brzucha. Według wyników wszystko jest w porządku. W przypadku wystąpienia bardzo silnego ataku zarzywam hydroxizinum 10. Czasami pomaga czasami nie. Od 5 tyg chodzę do psychologa na wizyty raz w tyg. Z tego co udało mi się ostatnio dowiedzieć to to że może być to nerwica. Do czego przekonany do końca nie jestem. Co robić aby było lepiej.
Witam serdecznie,
Jeżeli wszystkie wyniki badań wykluczają podłoże somatyczne, to w/w objawy mogą mieć uwarunkowanie psychiczne.

Zaburzenie nerwicowe daje szereg niepokojących objawów: bólowych, kardiologicznych, gastrologicznych - (kłucia, uciski, skurcze mięśni, nudności, biegunki, wymioty, wzmożoną potliwość, przyspieszone tętno, drżenia ciała.)

Aby było lepiej proszę kontynuować spotkania z psychologiem/psychoterapeutą. Przeanalizować swój sposób funkcjonowania, źródła stresu, dotychczasowe metody radzenia sobie z nim.

Wskazane byłoby również, aby nauczył się Pan skutecznej relaksacji oraz technik radzenia sobie z napięciem i stresem. Wówczas nieprzyjemne dolegliwości nie powinny być już na tyle dokuczliwe i przeszkadzające.
Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Palczewska

Dzień dobry to co opisuje to są objawy lęku i mogą niestety świadczyć o nerwicyProponuję kontynuować psychoterapie ponieważ skuteczna może przynieść ogromne efekty. Rozumiem że to trudne nie mieć kontroli nad swoim ciałem i odczuwać bezradność i bezsilność. Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości sylwia wilk

Witam, zachęcam do psychoterapii. Osłabienie psychiczne bardzo często przekłada się na kondycję fizyczną. W sytuacji gdy wyniki nie wskazują odstępstw od normy tym bardziej zachęcam do kontynuacji/podjęcia psychoterapii. Brak zgody na zaakceptowanie takiej sytuacji, lęk czy złość są dobrym tematem na sesję.
Pozdrawiam serdecznie