Mój przyjaciel przez 3 miesiące brał narkotyki dokładnie amfetaminę nigdy nie zauważyłam żeby było z

2 odpowiedzi
Mój przyjaciel przez 3 miesiące brał narkotyki dokładnie amfetaminę nigdy nie zauważyłam żeby było z nim zle natomiast teraz ma omamy widzi coś czego nie ma twierdzi ze żyje w spisku ze wszyscy go atakują stał się agresywny ma obsesje wszystko analizuje wmówił sobie ze wszyscy chcą dla niego zle ze jesteśmy zakłamani odsunął od siebie wszystkich najbliższych poinformowałam o tym jego rodziców to mnie znienawidził wypisuje jakieś smsy gnębi psychicznie. Nie wiem czy jest jakaś szansa aby on z tego wyszedł bo cały czas twierdzi ze jest zdrowy i teraz już nie bierze ale nadal zachowuje się tak samo
Witam, opisywana sytuacja jest daleka od "normalnej". Proszę pamiętać, że w sytuacji gdy mamy do czynienia z używaniem w sposób szkodliwy substancji chemicznych nie można zawierzać osobie biorącej. Zachęcam do konsultacji z psychiatrą, ewentualnie z psychoterapeuta.

Aby stwierdzić czy objawy są efektem zażywania amfetaminy niezbędna będzie konsultacja z psychiatrą. Napewno nie będzie łatwo skłonić znajomego do takiej wizyty i nie radziłabym robić tego w sposób nachalny. Jeśli znajomy będzie Pani groził, zagrażał życiu swojemu lub innych trzeba zadzwonić po pogotowie i wyjaśnić co się z nim dzieje. Jeśli znajomy jest nieletni muszą zainterweniować rodzice. Na ten moment Pani musi zadbać przede wszystkim o siebie i nie brać do siebie tego, jak znajomy się zachowuje.