Moj przyjaciel choruje na schizofrenie, chce wiedziec jaki jest najlepszy lekarz lub psychiatra zeby

4 odpowiedzi
Moj przyjaciel choruje na schizofrenie, chce wiedziec jaki jest najlepszy lekarz lub psychiatra zeby go wyleczyc, pieniadze sie tez licza nie chce zaplacic 300zl za wizyte ktora nic mu nie pomoze, potrzebuje kogos kto go naprawde wyleczy z tego
Schizofrenię bardzo trudno wyleczyć, ale oprócz dobrze dobranych leków, potrzebna jest też psychoterapia. W obu przypadkach ważna jest jakość relacji z lekarzem i z psychoterapeutą. Czasem można dobrze "trafić" :) także na NFZ.

Pozdrawiam
Łucja Fitchman

Dzień dobry. Schizofrenie ciężko jest wyleczyć, ale można nauczyć się z nią żyć i kontrolować w taki sposób, aby nie przeszkadzała w funkcjonowaniu na co dzień. Warto zastosować jednocześnie leczenie farmakologiczne jak i psychoterapię. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Schizofrenia nie jest chorobą, którą można wyleczyć na stałe. Więc znajomy nie powinien tego oczekiwać. Proponuję dobry szpital psychiatryczny, bo tylko tam można poprzez obserwację dobrać odpowiednio leki i dawki. Ponadto proponuję także pracę z psychoterapeutą.
Rozumiem, że pani przyjaciel jest już zdiagnozowany przez lekarza psychiatrę. W tym przypadku należy kontynuować leczenie, koniecznie brać systematycznie leki i równocześnie uczęszczać na psychoterapię. Pani przyjaciel powinien, w miarę możliwości, uczestniczyć w życiu codziennym, mieć zajęcia, które umożliwią mu życie na co dzień.