Mój problem to samopoczucie mojej dziewczyny po każdym naszym rozstaniu i nie mam na myśli zakończen

3 odpowiedzi
Mój problem to samopoczucie mojej dziewczyny po każdym naszym rozstaniu i nie mam na myśli zakończenia związku tylko zwykłe zakończenie spotkania. Jesteśmy ze sobą już rok, a ona nie potrafi przyzwyczaić się do rozstań po spotkaniach, chciałaby żebym był cały czas przy niej. Nie wiem jak temu zaradzić, z jednej strony cieszę się, że chce bym był przy niej bo wynika to z uczucia jakim mnie daży ale dużo gorzej mi z tym, kiedy mówi jak bardzo jest jej źle i, że czuje się jak totalne nic przez mój brak. Płacze prawie za każdym razem kiedy muszę się z nią pożegnać, mimo tego, że za dzień lub dwa mamy zaplanowane następne spotkanie. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie porady.
Witam Pana,

Z tego co Pan opisuje - Pańska Dziewczyna reaguje niską tolerancją na waszą izolacje. Czy zatem jej wymagania (bycia cały czas razem) są realistyczne i możliwe do spełnienia? Czy reakcje płaczu na moment nadchodzącego rozstania są zasadne i adekwatne?

Myślę, że jej reakcje świadczą o niskim poziomie dojrzałości psychicznej do tworzenia relacji intymnej z Panem.

Bycie z drugą osobą - nie oznacza konieczności bycia ze sobą 24/h.. Oczywiście jest to powszechnie rozumiana tzw. "sztuka kompromisów" - ale ujęta jako wzajemne dążenie do osiągnięcia porozumienia a nie narzucania wyłącznie swoich potrzeb.

Może pomocne w Pana problemie będzie skłonienie Partnerki do refleksji nad większą plastycznością i świadomością rozumienia związku partnerskiego jako relacji dwóch autonomicznych jednostek dążących do dzielenia ze sobą życia (czasu), ale z zachowaniem swoich odrębnych, indywidualnych potrzeb.

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Palczewska

Witam, być może zabrzmi to dość ostro, ale to nie tyle jest Pana problem tylko przede wszystkim problem Pana dziewczyny. Czy ona szuka w tej kwestii porady lub pomocy? Takie zachowanie nie wynika raczej z uczucia którym Pana darzy, tylko z wewnętrznych nieprzepracowanych problemów, lęków partnerki. Mało informacji w tym Pana pytaniu, ale z tego co jest w nim zawarte myślę ze partnerce mogłaby pomóc w tej kwestii konsultacja i praca z psychologiem. Warto też poczytać o tematyce problemów bliskości vs autonomii w relacjach, stylach przywiązania, stawiania granic indywiduacji w wiarygodnych źródłach w necie. Pozdrawiam serdecznie.
Zgadzam się z moimi poprzedniczkami- Pana dziewczyna ma problem emocjonalny; może mógłby Pan zachęcić ją do wizyty u psychoterapeuty, a nawet na pierwsze spotkanie pójść z partnerką, żeby opisać, jak problem wygląda z Pana perspektywy. Pozdrawiam Agnieszka Gałańczuk