Mój problem jest taki że, nie wiem jakiego specjaliste wybrac czy seksuologa czy psychiatre nie wiem

6 odpowiedzi
Mój problem jest taki że, nie wiem jakiego specjaliste wybrac czy seksuologa czy psychiatre nie wiem od czego zacząć. Kiedyś tak nie miałem teraz mam 19 lat i mam ten "problem" Boje sie patrzeć na dzieci że zrodzi się we mnie pożądanie. Na dziewczynki w wieku do 13 lat. Kiedyś było łatwiej teraz myśle cały czas o tym nie umiem skupić się na swoich celach i cieszyć z życia tylko myśle o tym chciałbym o tym zapomieć. Chciałbym jasną diagnozę jakie leczenie podjąć czy to nerwica i leki ktore załatwią sprawe czy depresja czy parafilia czy zaburzenia seksualne. Nigdy bym nie chciał zrobić nikomu krzywdy ale ten lęk nie mija nie chce patrzeć na dzieci a jesli juz to ze spokojem i normalnością. Ten lęk kiedys sie pojawił jak byłem podwpływem narkotyku. Wylądowałem na obserwacji w psychiatryku i tam tezmiałem mysli , ze jestem pedofilem pozniej przestało pozniej jak wrocilem do cpania to wrocilo i tak latwo nie chce odejsc. Juz mnie nie cieszy Zycie tak jak kiedys. Nie patrze tez czesto na kobiety jak kiedys bo mam uczucie ze to grzech a czesto patrze porzadliwie staram sie tego wystrzegac i nie wiem co jest wszystkiego powodem prosze o odpowiedz.
Proponuję udać się do psychiatry. Sprawa wydaje się dość złożona bo to i narkotyki i trudna do zaakceptowania przez Pana orientacja(?) seksualna i obniżenie nastroju. Można podejrzewać też zaburzenia rozwoju osobowości. Ale postawić rozpoznanie można jedynie po zbadaniu pacjenta. Nie ma powodu zwlekać.

Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja u seksuologa oraz psychiatry. Na podstawie Pana opisu nie można udzielić rzetelnej opinii a diagnoza wymaga paru spotkań. Orientacja seksualna kształtuje się juz w okr dojrzewania, preferencje również, wiec prosze spokojnie podejść do tych konsultacji, ponieważ źródło lęku jaki Pan przeżywa moze leżeć zupełnie gdzie indziej.
Zapewne ważna i wskazana byłaby rozmowa z psychoterapeutą, pomagająca przyjrzeć się Pana sytuacji oraz wypracować skuteczne- konstruktywne rozwiązania.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry.
Sytuacja, którą Pan opisuje zawiera zbyt dużo niejasności, aby móc z całą stanowczością odpowiedzieć na większość postawionych przez Pana pytań. Rozumiem, że lęk który Pan odczuwa jest tym silniejszy, że dotyczy zachowań społecznie nieakceptowanych. Z opisu nie wynika jednoznacznie, czy Pana lęk pojawił się kiedykolwiek przed zażyciem narkotyku, czy dopiero po jego użyciu. Należałoby bliżej przyjrzeć się Pana dotychczasowemu rozwojowi psychoseksualnemu, w tym preferencjom, fantazjom czy doświadczeniom. Uważam, że niezbędne byłoby udanie się na konsultację do specjalisty psychiatry oraz psychoterapeuty, aby dokładniej przyjrzeć się sytuacji, z którą Pan się mierzy. Zachęcam zatem do skorzystania z pomocy specjalistów. Dzięki tej współpracy będzie możliwe poszukiwanie rozwiązań i podjęcie odpowiednich działań mających na celu postawienie trafnej diagnozy, a w rezultacie poprawę Pana samopoczucia.
Pozdrawiam ciepło.
Witam, uważam że warto zacząć jednak od wizyty u psychoterapeuty. Potrzeba kilku wizyt aby zapoznać się wystarczająco dokładnie z Pana sytuacją. W razie potrzeby terapeuta skieruje Pana do innych specjalistów.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, Emilia Szymanowicz
Witam Pana serdecznie,

przede wszystkim, co jest ważne w Pana przypadku to to, że nie zaprzecza Pan temu i szuka pomocy specjalisty. Podaje Pan bardzo dużo informacji, ale niezmiernie ważne jest zebranie bardzo dogłębnego wywiadu seksuologicznego. Wywiad ten pozwala nie tylko na postawienie diagnozy, ale również pozwala na ustalenie dalszych kroków przy podjęciu psychoterapii.
Poleciłbym Panu najpierw wizytę u seksuologa- psychoterapeuty, który przeprowadzi z Panem kilka spotkań, celem zebrania najważniejszych informacji oraz w razie potrzeby pokieruje Pana na wizytę u psychiatry. Problem jest o tyle złożony, gdyż pojawił się u Pana w momencie zażycia narkotyków.
Bez wątpienia ważna jest tutaj psychoterapia, której celem byłaby praca nad mechanizmami zniekształceń poznawczych, rozpoznawaniem stanów emocjonalnych, przyjrzeniu się stanom lękowym (od kiedy się one dokładnie pojawiły, z czym są związane, co je poprzedza itp.), własnego cyklu dewiacyjnego (jeśli zostałby stwierdzony- w jakich sytuacjach to się u Pana pojawia, co to poprzedza itp.), radzenia sobie z napięciem seksualnym, rozpoznawaniu czynników ryzyka oraz motywacji, jak również ważne byłoby przepracowanie z Panem obszaru psycho-seksualnego rozwoju.
W leczeniu wskazana byłaby psychoterapia oraz możliwa farmakoterapia. Leczenie farmakologiczne w takim przypadku polega na zmniejszeniu napięcia seksualnego (podaje się wówczas Androcur 50 mg albo Depo-provera). Przy stosowaniu tych leków niezbędne są badania hormonalne, ogólne, próby wątrobowe itp. (o tym konieczności zastosowania tych leków decyduje lekarz). Możliwe jest również zastosowanie leków SSRI (tutaj najlepiej działa paroksetyna) bądź leków przeciwlękowych. To jest jednak działka medyczna, więc dzielę się tylko swoją wiedzą w tym obszarze, jednak nie jestem lekarzem, więc najlepiej skonsultować to z psychiatrą.

Pozdrawiam serdecznie,
Wolak Damian