Mój problem jest dość złożony-tak myślę. Nawet nie wiem od czego zacząć. Może po krotce o wszystkim.

5 odpowiedzi
Mój problem jest dość złożony-tak myślę. Nawet nie wiem od czego zacząć. Może po krotce o wszystkim. Nie lubię siebie lub, pomimo że nie mam co narzekać na wygląd nigdy nie byłam z siebie zadowolona. Mam napady notorycznego obiadania poczym wypijam litr wody i wszytko wymiotuje. To przekłada sie na moje zle samopoczucie, ciągle jestem zmęczona i wiecznie niezadowolona. Pracuje za granicą w Polsce mam rodzinę, moje relacje z córką są tragiczne , czuje jej niechec do mnie. Nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Relacje z mężem są tez nie najlepsze, jestem chorobliwie zazdrosna. Watykam na każdym kroku błędy, gdy jest w weekend w domu sprawdzam go co chwile. Nie byliśmy razem około 3 lat bo on był w zakładzie karnym. Żyliśmy z córką same i nawet nie myślałam o innych mężczyznach. Nie dlatego że tak go kocham ale po prostu nie czułam żadnej potrzeby kontaktu. Teraz od pół roku jesteśmy znów razem a ja zaczęłam spotykać się z innymi mężczyznami. Nie wiem czy to jakaś forma dowartościowania czy porostu nie potrafię byc inna. Mój mąż nigdy nie powiedział ze jestem brzydka czy głupia. Zawsze starał się i stara się, robi wszytko abym czuła się wspaniała. Ale pomimo że to wiem to nie wiem tego. Do tego dochodzi problem z hazardem o którym tutaj pisze po raz pierwszy. Ale wiem ze musze coś zrobić bo dalej żyć tak nie mogę. Nie wiem czy wizyta u psychologa coś da i gdzie znaleźć takiego który naprawdę pomoże, bo wiem ze stapam po kruchym lodzie juz. Proszę o radę bo na prawdę coraz gorzej znoszę kolejne dni. Kiedyś leczylam się na depresję ale byly to tylko wizyty u psychiatry który zapisywal leki. Proszę o pomoc.
Uzależnienie od jedzenia czy hazardu świadczy o jakiejś wielkiej niezaspokojonej potrzebie. W pani sytuacji potrzebna jest rzetelna i intensywna pomoc. Wprawny konsultant psychoterapeuta psychoanalityczny powinien ocenić, czy w tej sytuacji lepsza byłaby psychoterapia indywidualna, czy też najpierw terapia uzależnień.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Trudno jest mi udzielić Pani rady tak na tu i teraz. Wydaje mi się, że nie o rady tutaj chodzi, tylko o to, aby przyjrzeć się Pani, Pani życiu, Pani emocjom i potrzebom. Trudności, które Pani opisuje mają pewnie podobny początek, jednak trudno je od tak rozwiązać. Myślę, że wizyta u psychoterapeuty i być może podjęcie terapii będzie dla Pani wzmacniające i leczące. To, czego Pani doświadcza wydaje się bardzo męczące i frustrujące. Być może teraz jest dobry moment na zejście z cienkiego i kruchego lodu na mocny i stabilny grunt. Pozdrawiam. P. Stępniewska
Szanowna Pani,

potrzebna jest pomoc terapeutyczna z uwagi na wielość i złożoność wspomnianych kwestii. Warto ustalić, które trudności pojawiły się wcześniej, a które później względem nich. To istotne z punktu widzenia postawienia poprawnej diagnozy oraz udzielenia adekwatnego wsparcia.

Z uszanowaniem,

dr Monika Gmurek
Dzień dobry, uważam, że warto udać się do psychologa/psychoterapeuty i tam porozmawiać o swoich trudnościach, gdyż tu, przez internet nie ma możliwości zdiagnozowania Pani problemu, jego przyczyn, mechanizmów itp. Ponad to psycholog/psychoterapeuta nie jest od dawania rad tylko od pomocy w samodzielnym znalezieniu odpowiedzi. Jak Panią pozna, zrozumie co Pani przeżywa, będzie wspólnie z Panią pracował nad zmianą pewnych zachowań, nawyków i poprawą Pani samopoczucia, wartości, wiary w siebie....
Pozdrawiam
Agnieszka Bąk
Dzień dobry, wizyta u psychiatry to krok we właściwym kierunku. Teraz dobrze zrobić kolejny, aby sobie pomóc, idąc do psychologa i podejmując terapię. Pani słowa to bardzo złożona historia i warto, aby na spokojnie ją przegadać z terapeutą.
Wskazuje Pani, że mieszka za granicą. Może się rozejrzeć Pani za pomocą online i pracować z polskim psychologiem. To może wiele ułatwić.

Pozdrawiam

Eksperci

Maciej Ręgwelski

Maciej Ręgwelski

Psycholog

Warszawa

Karolina Idkowiak

Karolina Idkowiak

Psycholog, Psychoterapeuta

Kórnik

Marta Jaskułowska

Marta Jaskułowska

Psychiatra

Warszawa

Janina Sabat

Janina Sabat

Seksuolog

Chorzów

Marta Stec

Marta Stec

Psychoterapeuta

Warszawa

Maciej Jan Dokrzewski

Maciej Jan Dokrzewski

Androlog, Seksuolog

Katowice

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 2 pytań dotyczących usługi: kryzys
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.