Mój problem jest dość złożony-tak myślę. Nawet nie wiem od czego zacząć. Może po krotce o wszystkim.

4 odpowiedzi
Mój problem jest dość złożony-tak myślę. Nawet nie wiem od czego zacząć. Może po krotce o wszystkim. Nie lubię siebie lub, pomimo że nie mam co narzekać na wygląd nigdy nie byłam z siebie zadowolona. Mam napady notorycznego obiadania poczym wypijam litr wody i wszytko wymiotuje. To przekłada sie na moje zle samopoczucie, ciągle jestem zmęczona i wiecznie niezadowolona. Pracuje za granicą w Polsce mam rodzinę, moje relacje z córką są tragiczne , czuje jej niechec do mnie. Nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Relacje z mężem są tez nie najlepsze, jestem chorobliwie zazdrosna. Watykam na każdym kroku błędy, gdy jest w weekend w domu sprawdzam go co chwile. Nie byliśmy razem około 3 lat bo on był w zakładzie karnym. Żyliśmy z córką same i nawet nie myślałam o innych mężczyznach. Nie dlatego że tak go kocham ale po prostu nie czułam żadnej potrzeby kontaktu. Teraz od pół roku jesteśmy znów razem a ja zaczęłam spotykać się z innymi mężczyznami. Nie wiem czy to jakaś forma dowartościowania czy porostu nie potrafię byc inna. Mój mąż nigdy nie powiedział ze jestem brzydka czy głupia. Zawsze starał się i stara się, robi wszytko abym czuła się wspaniała. Ale pomimo że to wiem to nie wiem tego. Do tego dochodzi problem z hazardem o którym tutaj pisze po raz pierwszy. Ale wiem ze musze coś zrobić bo dalej żyć tak nie mogę. Nie wiem czy wizyta u psychologa coś da i gdzie znaleźć takiego który naprawdę pomoże, bo wiem ze stapam po kruchym lodzie juz. Proszę o radę bo na prawdę coraz gorzej znoszę kolejne dni. Kiedyś leczylam się na depresję ale byly to tylko wizyty u psychiatry który zapisywal leki. Proszę o pomoc.
Uzależnienie od jedzenia czy hazardu świadczy o jakiejś wielkiej niezaspokojonej potrzebie. W pani sytuacji potrzebna jest rzetelna i intensywna pomoc. Wprawny konsultant psychoterapeuta psychoanalityczny powinien ocenić, czy w tej sytuacji lepsza byłaby psychoterapia indywidualna, czy też najpierw terapia uzależnień.

Dzień dobry. Trudno jest mi udzielić Pani rady tak na tu i teraz. Wydaje mi się, że nie o rady tutaj chodzi, tylko o to, aby przyjrzeć się Pani, Pani życiu, Pani emocjom i potrzebom. Trudności, które Pani opisuje mają pewnie podobny początek, jednak trudno je od tak rozwiązać. Myślę, że wizyta u psychoterapeuty i być może podjęcie terapii będzie dla Pani wzmacniające i leczące. To, czego Pani doświadcza wydaje się bardzo męczące i frustrujące. Być może teraz jest dobry moment na zejście z cienkiego i kruchego lodu na mocny i stabilny grunt. Pozdrawiam. P. Stępniewska
Szanowna Pani,

potrzebna jest pomoc terapeutyczna z uwagi na wielość i złożoność wspomnianych kwestii. Warto ustalić, które trudności pojawiły się wcześniej, a które później względem nich. To istotne z punktu widzenia postawienia poprawnej diagnozy oraz udzielenia adekwatnego wsparcia.

Z uszanowaniem,

dr Monika Gmurek
Dzień dobry, wizyta u psychiatry to krok we właściwym kierunku. Teraz dobrze zrobić kolejny, aby sobie pomóc, idąc do psychologa i podejmując terapię. Pani słowa to bardzo złożona historia i warto, aby na spokojnie ją przegadać z terapeutą.
Wskazuje Pani, że mieszka za granicą. Może się rozejrzeć Pani za pomocą online i pracować z polskim psychologiem. To może wiele ułatwić.