Mój problem jest dla mnie ogromnym ciężarem , są dni kiedy wszystko jest okej nie myślę ale bywają t

3 odpowiedzi
Mój problem jest dla mnie ogromnym ciężarem , są dni kiedy wszystko jest okej nie myślę ale bywają te dni gdy jest naprawdę źle. Chodzi o to , że ciągle "myślę" mam natłok złych myśli ciągle w toku jest przeszłość ... nie potrafię się od tego uwolnić. Myślę o tym co kiedyś ktoś mi zrobił , ze ktos mnie obrazil , o tym ze np ktos mnie obraził a ja nie potrafiłam się obronić , czuje chęć zemsty ale wiem ze nic nie mogę z tym zrobić. To mnie już wykańcza nie potrafię cieszyć się z otaczających mnie rzeczy z dnia dzisiejszego. Najgorzej gdy wszystko jest dobrze a nagle przypomina mi się coś przykrego.. momentalnie obniża mi się nastrój chcę mi się płakać. Nie wiem dlaczego ale co chwilę wymyslam sobie jakis problem a potem myślę o tym obniża mi się nastrój , jestem przygnębiona... najgorsze jest to ze mam dopiero 16 lat a juz teraz wszystko mnie przerasta. Co mam zrobić w tej sytuacji ?jak mam przestać myśleć o czymś na co nie mam wpływu ?
Sądzę, że każda osoba ma wpływ na swoje życie. I Ty również masz. Napisanie listu z prośbą o radę jest ważnym krokiem w stronę odzyskania świadomego wpływu nad swoim życiem. Ciągle nawracające uczucie obniżenia nastroju może mieć różne podłoże. Sugeruję więc umówić się na wizytę u psychologa lub psychoterapeuty, który z pewnością pomoże Ci tę przyczynę odszukać. Powodzenia

Negatywne myślenie o teraźniejszości, wracanie myślami do przeszłości i przeżywanie (czasem nadmierne) różnych obecnych wydarzeń, może wiązać się także z Twoim wiekiem - w tym czasie w organizmie zachodzą spore zmiany, które mogą wiązać się z gospodarką hormonalną i pracą układu nerwowego. Jeżeli kontaktowałaś się z lekarzem rodzinnym, który zlecił badania laboratoryjne i nie wykrył żadnych rażących nieprawidłowości, warto skorzystać z pomocy psychologicznej, która pomoże Ci poradzić sobie z tym trudnym czasem i spojrzeć na niego jak na etap wdrażający Cię w dorosłe życie, które przyniesie wiele pozytywnych zmian i doświadczeń. Pozdrawiam serdecznie,Dominika Wieland-Lenczowska
Dzień dobry,

W tym wszystkim co przeżywasz na pewno czujesz dużo smutku, bezsilności i frustracji. Jesteś teraz w wieku gdzie pewnie sporo się wokół ciebie dzieje, doświadczasz nowych rzeczy, gospodarka hormonalna szaleje i trudno Ci to wszystko opanować. Sam fakt, że już napisałaś tutaj o poradę, świadczy o tym, że szukasz w życiu tego wpływu. Osobiście polecam Ci skonsultować się z psychologiem, ponieważ dokładnie przyjrzycie się tym myślą, które Cię nachodzą i wypracujecie sposoby ich kontroli. Bardzo też Ci polecam poczytać o mindfulness – czyli zacząć praktykować uważność. Ślę dużo siły i jakbyś chciała o tym porozmawiać, to zapraszam do mnie.