Mój problem dotyczy nadwagi. Jestem facetem, lat 23, 180 cm wzrostu i od zawsze ważyłem dużo za dużo

2 odpowiedzi
Mój problem dotyczy nadwagi. Jestem facetem, lat 23, 180 cm wzrostu i od zawsze ważyłem dużo za dużo. W 2014 zacząłem ostro biegać i udało mi się zbić wagę o 30 kg w 5 miesięcy (do około 82kg). Potem przyszła siłownia i przez następne lata miałem swoją wagę 95 kg która mi odpowiadała. Rok temu w sierpniu nagle bez zmiany trybu życia zacząłem tyc i szybko waga dobiła do 120 kg które trzymają się do dziś. Ćwiczę na siłowni , ostatnio również zacząłem biegać regularnie, biorę spalacz tłuszczu, nie przekraczam swojego bilansu kcal, jem dużo warzyw, pije dużo wody a waga stoi w miejscu..., Jestem sprawny fizycznie i silny i jednocześnie noszę ciuchy xxl co mnie już dobija. Wywaliło mi brzuch na którym pojawiły się duże rozstępy. Robiłem badania krwi, badania hormonów tarczycy , cukier i wszystko jest idealnie a waga jak stała na 120 tak stoi nadal:(
Chce szukać dalej przyczyny ale nie wiem gdzie i do jakiego lekarza powinienem się udać. Pomocy! :(
Doskonale Pana rozumiem, dlatego polecam wybrać się do dobrego dietetyka, który wyliczy dla Pana normy optymalne, ponieważ przeciętna osoba niestety nie wie, jak odczytywać wyniki badań. Być może dowie się Pan, jakie badania jeszcze warto zrobić. Po analizie składu ciała na pewno dietetyk zrobi wywiad kliniczno - żywieniowy i powie, w jakim kierunku będzie dla Pana ułożone żywienie optymalne. Pozdrawiam.. P.s. jeśli jest Pan z Bydgoszczy lub okolic zapraszam na konsultacje.

Dzień dobry,

Nic nie dzieje się bez przyczyny, stąd jeżeli masa ciała wzrosła o 25 kg w ostatnim okresie, to z pewnością występował w tym długim czasie u Pana dodatni bilans kaloryczny, który wynikał z nadwyżki energii dostarczanej z pożywienia w stosunku do rzeczywistego zapotrzebowania organizmu. Najlepiej rozpocząć zapisywanie każdego spożywanego posiłku w ciągu dnia, w tym także napojów dostarczających energii i zgłosić się z takim dzienniczkiem żywieniowym z okresu 7 - 14 dni do specjalisty w tym zakresie (dietetyka), aby ocenił jak faktyczna podaż kalorii i poszczególnych makroskładników ma się do Pana faktycznego zapotrzebowania.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
mateuszdurbas.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.