Moj chlopak jest uzależniony od marihuany nie wiem jak mu pomóc aby to odstawil. Pomocy.

4 odpowiedzi
Moj chlopak jest uzależniony od marihuany nie wiem jak mu pomóc aby to odstawil. Pomocy.
Dzień Dobry Pani,

Rozumiem, tak jak potrafię Pani obawy, bo jest powód do obaw...

Co Pani może?
Może Pani jedynie zachęcać Pani Chłopaka do podjęcia (świadomego) leczenia, jednak wymagałoby to Jego zgody/otwartości/gotowości.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
Irena Mielnik-Madej

To problem na tyle złożony, że udzielenie pomocy przez Internet nie jest wskazane, proszę spróbować porady u psychologa lub psychoterapeuty uzależnień
Uzależnienie od marihuany można rozpoznać po tym, że jej palenie wygrywa z ważnymi życiowymi zadaniami, sprawami, zobowiązaniami, mimo ewidentnych szkód, jakie przynosi palącemu, widocznych na pierwszy rzut oka dla osób bliskich czy nawet postronnych, ignorowanych przez palącego. Negatywne skutki są niedostrzegane lub tolerowane przez osobę uzależnioną. Podstawa i wstęp do terapii to uświadomienie sobie problemu przez osobę uzależnioną. Zachęcam do kontaktu z pobliskim ośrodkiem leczenia uzależnień, tam uzyskają Państwo informacje nt. możliwości leczenia oraz merytoryczne i duchowe wsparcie w podjęciu decyzji o odstawieniu tej substancji. Ze stosowanych metod leczenia można wskazać terapię ukierunkowaną na utrzymanie abstynencji oraz psychoterapię.
Jeżeli zdecyduje się Pani na terapię chłopaka to proszę znaleźć mnie w Internecie i umówić s8ię na konsultacje. Mam doświadczenie w leczeniu analogicznych problemów.