Mój 7 letni syn ciągle chrzàka . Zmagamy się z tym od 5 roku życia z przerwami . W chwili obecnej ch

2 odpowiedzi
Mój 7 letni syn ciągle chrzàka . Zmagamy się z tym od 5 roku życia z przerwami . W chwili obecnej chrząkanie jest bardzo nasilone . Kiedyś stwierdzono mu refluks ale leki nie pomagały . Alergia sprawdzana - nic nie wyszło . Astma wykluczona . Obecnie zrobiliśmy badania na pasożyty , paciorkowiec wykluczony , czekamy na pozostałe . Gdzie szukać pomocy ? Dzieci już zaczynaja w szkole dokuczać , syn cierpi , meczy go to .
Proszę poobserwować czy chrząkanie nasila się w chwilach / okresach większego stresu czy pobudzenia emocjonalnego u syna. Chrząkanie może być tikiem. Rozpoznanie należałoby powierzyć lekarzowi neurologowi lub psychiatrze dziecięcemu. Pozdrawiam

Witam, dobrze, że szukają Państwo przyczyn medycznych i staracie się je po kolei sprawdzać. Może też być tak, że chrząkanie pojawiło się w sytuacji trudnej, może była to jakaś gwałtowna zmiana w życiu syna lub w życiu całego systemu rozinnego. Być może syn z jakiegoś powodu nie wyraża pewnych emocji wobec kogoś. Trudno udzielić tutaj odpowiedzi, ale faktem jest, że obecnie jest to też przyczyna stresu dla syna. Proponuję poświęcić synowi więcej uwagi i czasu, skonsultować to zachowanie z psychiatrą dziecięcym lub psychoterapeutą dziecięcym. Życzę powodzenia!