Mój 3,5 latek ma przerost candidy i związaną z nią alergię pokarmową i wziewną, czy oprócz diety bez

2 odpowiedzi
Mój 3,5 latek ma przerost candidy i związaną z nią alergię pokarmową i wziewną, czy oprócz diety bez mleka, mąki i cukru itd można pomóc dziecku np sodą, srebrem koloidalnym czy czym podobnym. Jak brać tą sode czy srebro dla 3 latka w bezpieczny sposób? Może inne specyfiki ktoś mi poleci?
Dzień dobry,

Najlepiej będzie się udać do lekarza, który zleci odpowiednie leczenie. Jeżeli chodzi o dietę, to warto przestrzegać diety eliminacyjnej alergenów z posiłków. Warto, by opierała się ona jednak na Piramidzie Zdrowego Żywienia, z uwzględnioną odpowiednią porcją warzyw, a także była zbilansowana i różnorodna.
Pozdrawiam, Patrycja Czerwiak

Dzień dobry
Przerost candidy zawsze związany jest z zaburzeniami w składzie mikroflory jelitowej - dysbioza jelitowa. Mikroflora jelitowa, to zespół bakterii probiotycznych, które ściśle ze sobą współpracują. Mówiąc w dużym uproszczeniu, jeśli "dobre" szczepy bakteryjne dominują, to układ immunologiczny działa poprawnie. Pogorszenie mikroflory (np. na skutek antybiotyków, biegunek) może doprowadzić to wspomnianej dysbiozy i przerostu bakterii czy drożdżaków negatywnie wpływających na organizm.
Na pewno warto wziąć to mocno pod uwagę - jelita i mikroflorę jelitową. Można sięgnąć po probiotyki (np. Dicoflor ), posiłki bogate w warzywa i niskocukrowe owoce, unikać alergenów. Zbadać poziom D3 i uzupełnić niedobów, bo to kolejny fundament układu odpornościowego (szczególnie u alergików bardzo ważne), kwasy omega 3. SIlny układ odpornosciowy + dobra mikroflora, powinna kontrolować ilość candidy. Proszę budować odporność dziecka. To praca na miesiące, która bywa wystawiana często na próby, jeśli synek jest przedszkolakiem i jego układ odpornościowy musi walczyć często z infekcjami. Wszystkiego dobrego :)