Mój 13-letni syn Olek nic nie chce jeść, najchętniej nie jadł by w ogóle. Jest bardzo szczupły. Prób

5 odpowiedzi
Mój 13-letni syn Olek nic nie chce jeść, najchętniej nie jadł by w ogóle. Jest bardzo szczupły. Próbowałam wszystkiego. Czy można opracować dietę wysoko kaloryczna aby dziecko mogło przytyć. Bardzo proszę o odpowiedź.
Jak najbardziej jest to możliwe. Warto przyjrzeć się, jak wygląda dzień Pani Syna, co dokładnie pije i je, w jakich godzinach, ile ma aktywności fizycznej w ciągu dnia. Warto też zrobić podstawowe badania. Przyczyn niejedzenia jest naprawdę wiele, tak samo jak metod mających sprawić, żeby dziecko zaczęło jeść.

pozdrawiam serdecznie,
Marta Piekut

Witam,

Oczywiście jest taka możliwość pod warunkiem że jego budowa Ciała nie jest ektomorficzna. Wówczas naturalną budową ciała będzie szczupła smukła sylwetka. Musiała by Pani uzupełnić dane ponieważ samo stwierdzenie że jest bardzo szczupły nie wystarczy do tego by trafnie i merytorycznie dać Pani radę co zrobić i w jaki sposób to zrobić.
Oczywiście dodatni bilans kaloryczny powinien sam w sobie pomóc ale jest to organizm który się rozwija więc sugerowałbym konsultacje ze specjalistą.

Pozdrawiam, Piotr Żeberkiewicz dietetyk
Dzień dobry. Oczywiście, że jest taka możliwość. Mam doświadczenie z takimi pacjentami. Zapraszam na konsultacje.
Oczywiście można opracować dietę wysokokaloryczna indywidualnie dopasowana dla Pani syna i uczyć go nowych smaków i nawyków żywieniowych.
Oczywiście że można – przyczym musi być to skomponowany ze zdrowych, pełnowartościowych produktów. Trzeba tak dopasować jadłospis dla niejadka By był dla niego atrakcyjny i miałam na niego ochotę oczywiście mogę pomóc w ułożeniu takiego jadłospisu.