Moim problemem jest zespół jelita drażliwego o typie zaparciowym. Ćwiczę intensywnie, a obwody idą w

5 odpowiedzi
Moim problemem jest zespół jelita drażliwego o typie zaparciowym. Ćwiczę intensywnie, a obwody idą w górę. Zapewne to powód tego, że mało jem ze względu strachu przed bólem w związku z tym schorzeniem. Chciałabym zapytać, czy jest realna szansa na ułożenie ciekawej diety z wykluczeniem szkodliwych produktów, a przy tym nie lubię za bardzo mięsa.
Dzień dobry. Oczywiście, że można ułożyć ciekawą dietę redukującą objawy IBS. Zapraszam na konsultacje.

Jest taka możliwość, w szczególności, jeśli przez pewien czas poprowadzi się dziennik spożywanych produktów, wraz z obserwacjami samopoczucia. To ułatwi ułożenie planu żywieniowego.

pozdrawiam serdecznie,
Marta Piekut
Oczywiście, że jest taka możliwość, wszystko można dopasować indywidualnie - zarówno do schorzenia, jak i do preferencji żywieniowych. Zapraszam do kontaktu i na spotkanie!
Oczywiście, że tak-przy każdej jednostce chorobowej i preferencjach żywieniowych, jest taka możliwość. Co więcej, można także skorzystać z usług cateringu idealnego, który prowadzę osobiście - przygotujemy zestawy pod indywidualne zamówienie mające na celu w tym przypadku m.in. wyregulować i uspokoić jelita. Zachęca do kontaktu bezpośredniego
Oczywiście, że tak. Jednak należy pamiętać w takich przypadkach, że to bywa żmudna praca z Dietetykiem. Masa rozmów, dyskusji. Uczciwe obserwowanie siebie i przekazywanie informacji Dietetykowi. Ma to na celu nie tylko osiągnąć cel, jakim by był wzrost obwodow, ale przede wszystkim umożliwienie Pacjentowi pracy nad sobą bez obecnosci Specjalisty.