Moim problemem jest szczelina miedzyzebowa pomiędzy górną prawą szóstką a siódemką. Jest ona źródłem

5 odpowiedzi
Moim problemem jest szczelina miedzyzebowa pomiędzy górną prawą szóstką a siódemką. Jest ona źródłem dość dokuczliwego bólu. Miałem szóstkę leczoną kanałowo a siódemkę przez wypelnienie. Dodam iz ów ból w szczlinie dotyczy raczej dziasła niż zębów. Mój stomatolog na podstawie zdjęcia panoramicznego rtg stwierdził że wszystko jest dobrze a mój problem to tzw. "kieszonka międzyzębowa". Na pewno skorzystam z konsultacji periodontologa. Czy mój problem mozna jakos wyleczyć celem skutecznego pozbycia się bólu ?
Dzień dobry, niestety trzeba będzie wykonać nowe plomby tak , aby odtworzyć punkty styczne, bo z opisu wynika że jedzenie wchodzące między zęby powodują stan zapalny . Ponadto gromadzące się w szczelinie resztki jedzenia spowodują próchnicę wtórną. Pozdrawiam

Dzień dobry, w takiej sytuacji należy wykonać koronę na ząb 6 po leczeniu kanałowym i ewentualnie poprawić kształt wypełnienia w zębie 7 lub zastąpić je nakładem protetycznym. Inne rozwiązania w takiej sytuacji są mało skuteczne.
Witam, najprawdopodobniej należy poprawić punkt styczny pomiędzy wypełnieniami zębów "6" i "7". To powinno pomóc. Należy też pamiętać o regularnym, codziennym oczyszczaniu przestrzeni międzyzębowej (nitkowaniu) aby resztki pokarmowe tam nie zalegały.
Witam ! Jeżeli przerwa mięzy zębami występuje mimo prawidłowych wypełnień, to zalecił bym kupno irygatora do jamy ustnej ( water pick dostępny w sklepach stomatologicznych , Cezalu, Tesko) z regulowanym strumieniem wody. Pomaga. Wizyta u periodontologa , gabinety leczenia chorób przyzębia. Ważne - kiedy ból występuje, podczas jedzenia czy po kilku godzinach. Od tego też zależy leczenie dolegliwości. Powodzenia !
Odbudowa punktu stycznego zdecydowanie poprawi komfort jedzenia , poprawi stan dziąsła i pozwoli na ew . regenerację brodawki dziąsłowej.
Pozdrawiam :)