Moim problem jest ból kolana od duch tygodni lecz w ciągu tego tygodnia ból się nasilił zwłaszcza gd
Moim problem jest ból kolana od duch tygodni lecz w ciągu tego tygodnia ból się nasilił zwłaszcza gdy wstaje po czasie gdy kolano jest zgięte. Mam 17lat i trenuje bieganie 5-6 razy w tygodniu od roku. Pytanie: To tylko przesilenie kolana czy udać się do fizjoterapeuty?
16 odpowiedzi
Witam Proszę udać sie do fizjoterapeuty ponieważ w kolanie jest wiele struktur, które mogą dawać objawy bólowe. Możliwe ze jest to przeciążenie jednej z nich. sprawny fizjoterapeuta wykona szybko testy i oceni problem. Pozdrawiam Sebastian Kalata - Warszawska Rehabilitacja
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Dzień dobry. Prawdopodobnie przeciążył Pan kolano podczas treningów biegowych, co może powodować dalsze konsekwencje. Długie siedzenie ze zgiętym kolanem może prowokować dolegliwości między innymi w stawie rzepkowo- udowym. Myślę, że powinien Pan skonsultować się z fizjoterapeutą, który określi dokładną przyczynę problemu i doradzi, jak wyeliminować ewentualne błędy treningowe. Szybka reakcja pozwala często uniknąć nasilenia problemu i skraca ewentualny proces rehabilitacji. Pozdrawiam, życzę zdrowia.
Proszę zdiagnozować kolano w kierunku cysty Backera badanie wykona lekarz ortopeda U dzieci i młodych tak jak Pan czasami wytwarza się w dole podkolanówym taka torbiel .Proszę też zdiagnozować przyczep ligamentum patelni czyli ocenić przyczep więzadła własnego rżepki na guzowatosci kości piszczelowej
Witam serdecznie, bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą. Przeciążenie kolana wystąpiłoby znacznie szybciej. Problem jest i jeśli nie będzie rozwiązany to będzie wracał i nasilał się. Terapeuta powinien przeprowadzić wnikliwy wywiad, badanie kliniczne, które na pewno ukierunkuje do odpowiedniej terapii. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzikiej 4a lok.3 a od kwietnia zapraszam do nowych gabinetów przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4 Zachęcam również do lektur: healthclinic.pl/centrum-wiedzy/ Z poważaniem mgr Mateusz Szelągowski HEALTHCLINIC
Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty lub osteopaty na wizytę. Problem bólowy kolana może wynikać z różnych przyczyn. Trzeba przeprowadzić odpowiednie testy funkcjonalne oraz różnicowe aby określić źródło problemu. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. Najlepiej będzie udać się do fizjoterapeuty, który przeprowadzi dokładne badanie i dobierze odpowiednią terapię. Pozdrawiam, Weronika Adamowska
Zdecydowanie zalecałbym konsultacje z fizjtoreapeuta. Dobranie dopasowanej do Pana ścieżki rehabilitacji będzie kluczowe do powrotu do aktywności bez dolegliwości Pozdrawiam Jakub Kasperski
Dzień Dobry, polecam udać sie do fizjoterapeuty w celu określenia przyczyny występujących dolegliwości i dobraniu formy terapii. Pozdrawiam
Dzień dobry, Objawy mogą mieć charakter przeciążeniowy, ale bez dokładnej oceny trudno określić przyczynę. Wizyta u fizjoterapeuty pozwoli bezpiecznie ocenić sytuację i ustalić, czy konieczne są zmiany w obciążeniu treningowym lub dalsza diagnostyka. Pozdrawiam!
Skoro ból kolana utrzymuje się od kilku tygodni i ostatnio się nasilił, zwłaszcza gdy wstajesz po czasie w zgięciu, warto skonsultować się ze specjalistą. Przyczyn może być wiele – od przeciążenia mięśnia czworogłowego uda, hamstringów czy łydki, przez tzw. „kolano biegacza”, aż po problemy z więzadłami czy łąkotką. Najważniejsze teraz to sprawdzić dokładnie, co powoduje ból. Fizjoterapeuta i ewentualnie ortopeda pomogą zdiagnozować problem i ustalić odpowiednie ćwiczenia lub ograniczenia treningowe. Ból to sygnał, że ciało wysyła Ci informację – im szybciej zadziałasz, tym większa szansa, że unikniesz poważniejszych kontuzji i będziesz mógł bezpiecznie wrócić do biegania.
Opisane objawy mogą wynikać z występowania konfliktu rzepkowo-udowego, jednak bez precyzyjnego badania nie jestem w stanie określić dokładnej przyczyny. Zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
Dzień dobry, Prawdopodobnie doszło do przesilenia struktur w obrębie kolana. Opisany mechanizm może świadczyć o problemie w stawie rzepkowo-udowym. Fizjoterapeuta wykona badanie funkcjonalne i stwierdzi gdzie leży problem. Zachęcam skorzystać także z analizy biegu i konsultacji trenera biegowego. Oczywiście jeśli nie jest Pan pod kontrolą. W naszym gabinecie wykonujemy video analizę biegu, która przeprowadzana jest przeze mnie (Mgr fizjoterapii) oraz certyfikowanego trenera biegania. Jest to świetne narzędzie aby biegać świadomie i unikać kontuzji. Pozdrawiam Mgr Anna Pestka :)
Dzień dobry, W przypadku osób bardzo regularnie uprawniających sport, przy utrzymującym się bólu od kilku dni warto już udać się do specjalisty (np. fizjoterapeuty), aby nie pogłębiać ewentualnego urazu i dolegliwości.
Nasilające się objawy bólowe są ważnym sygnałem ciała, który zawsze powinien motywować pacjenta do wizyty u specjalisty! ~proszę skonsultować się z ortopedą lub fizjoterapeutą.
Dzień dobry, ból nasilający się przy wstawaniu po zgięciu kolana u osoby biegającej najczęściej wskazuje na przeciążenie struktur przedniego przedziału kolana (np. staw rzepkowo-udowy), a nie „zwykłe przesilenie”. Przy treningach 5–6 razy w tygodniu to dość częste. Warto ograniczyć bieganie na kilka dni i zgłosić się do fizjoterapeuty, żeby ocenić przyczynę i zapobiec pogorszeniu. Im szybciej wdrożysz odpowiednie ćwiczenia, tym większa szansa na szybki powrót do treningów. Pozdrawiam, Maciej Nowiński
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.








