Mija rok jak rozstałam się z chłopakiem i bardzo żałuję. Rozstaliśmy się w sumie sama nie wiem czemu

2 odpowiedzi
Mija rok jak rozstałam się z chłopakiem i bardzo żałuję. Rozstaliśmy się w sumie sama nie wiem czemu czułam się zmęczona jestem chora od długiego czasu na depresję i na dodatek doszło kilka diagnoz typu bardzo chore serce, guzek w głowie i chyba nie chciałam tego rozstania tylko przez to wszystko nie czułam się sobą bardzo się bałam miałam myśli że chce żeby ktoś był a z drugiej że lepiej być samej żeby nikogo nie obarczać, a że on dużo pracował i mi go brakowało i chyba bezsilność i zmęczenie przemówiły i tak wyszło. Wydawało mi się że jest mi dobrze samej napoczatku i nie wiedziałam że on chciałby wrócić, myślałam że on nie chce i weszłam po 2 miesiącach w nowa relacje bo wszyscy mi mówili że tak będzie lepiej i dopiero jak byłam w nowym związku dowiedziałam się że on by chciał wrócić i że od początku się starał tylko ja nie widziałam a ja nie wiedziałam co robić skoro zaczęłam być z innym który jest słaby psychicznie i bałam się go zostawić i tak tkwię prawie rok w związku z facetem którego chyba nie kocham i który w ostatnim czasie mimo że jest bardzo kochany i czuły to po prostu mnie denerwuje nawet nie wiem czym, a za tamtym tęsknie bardzo i nie umiem sobie poradzić czuję że wszystko stracone i nie umiem się pogodzić z tym chce mi się wyć, on zaczął byc z dziewczyną która jest starsza i ma dziecko i leci tylko na jego pieniądze(wiem bo miała męża i nieraz mi mówiła że ona ma go gdzieś tylko jego pieniądze się liczą a że biorą rozwód teraz to pieniążki się skończyły więc poszukała drugiego głupiego ) i zawsze próbowała mi udowodnić ze jest lepsza odemnie i mówiła mi jak z nim byłam że ona nie mogłaby być z takim grubasem a teraz kiedy on zaczął dobrze zarabiać to z nim jest.On napoczatku nie chciał ale ona mu wkręcała ze jest w ciąży ale jednak nie jest w niej. Wiem to wszystko bo mam z nim kontakt cały czas. Nawet zamieszkali razem po miesiącu bycia razem. A ja byłam z nim prawie 5 lat i nie zamieszkaliśmy razem. Bardzo mnie to boli. Nie wiem co robić boję się popełnienia kolejnych błędów, mialam okres w którym myślałam że nie dam rady i miewałam myśli samobójcze. Strasznie tęsknię za jego rodzina i jak ich widzę nie mogę powstrzymać łez, obecnego partnera rodzina mnie strasznie irytuje i nie traktują mnie tak jak tamci. Dodam jeszcze że małymi krokami planowałam z tamtym przyszłość a po rozstaniu kiedy weszłam w nowy związek powiedział mi że chciał mi się oświadczyc. I to mnie chyba dobiło..
Dzień dobry, widać, że jest Pani w znacznym kryzysie emocjonalnym. Radziłbym skontaktowanie się z odpowiednim specjalistą psychoterapii, który pomoże z uporządkowaniem myśli oraz emocji. Pozdrawiam serdecznie.

Rozumiem, że przeżywasz trudny czas i doświadczyłaś wielu trudności zarówno emocjonalnych, jak i zdrowotnych. Sytuacje, które opisujesz, są bardzo skomplikowane, i ważne jest, abyś znalazła wsparcie i zwróciła się o pomoc. Oto kilka sugestii, które mogą Ci pomóc:

Rozmowa z profesjonalistą: Skonsultuj się z terapeutą, psychologiem lub innym specjalistą ds. zdrowia psychicznego. Oni mogą pomóc Ci zrozumieć swoje uczucia, poradzić sobie z trudnościami emocjonalnymi i znaleźć strategie radzenia sobie z trudnościami życiowymi.

Wsparcie społeczne: Poszukaj wsparcia wśród przyjaciół, rodziny lub innych bliskich osób. Dzielenie się swoimi uczuciami z kimś, kto Cię rozumie i akceptuje, może być ważne dla procesu zdrowienia.

Rozważ przerwę w aktualnym związku: Jeśli czujesz, że obecny związek nie przynosi Ci satysfakcji, warto zastanowić się nad możliwością przerwy lub zakończenia go, zanim ewentualnie zacznie negatywnie wpływać na Twoje zdrowie psychiczne.

Dbaj o swoje zdrowie fizyczne: Zadbanie o zdrowy styl życia może mieć pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie psychiczne. Regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta i odpowiedni sen to ważne elementy.

Znalezienie wsparcia online: Istnieją różne fora internetowe, grupy wsparcia i społeczności online, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami i mogą dostarczyć wsparcia emocjonalnego.

Pamiętaj, że nie jesteś sama, i zwrócenie się o pomoc jest krokiem w kierunku zdrowia psychicznego. Jeśli odczuwasz myśli samobójcze lub czujesz, że nie możesz poradzić sobie samodzielnie, natychmiast skontaktuj się z lokalnymi służbami ratunkowymi lub szpitalnym oddziałem ratunkowym. Warto również poinformować bliskie osoby o swoich uczuciach, aby otrzymać wsparcie.