Migotanie przedsionkow, zator, niedomykalnosc zastawek i Pradaxa!

2 odpowiedzi
Dzien dobry. Rozpaczliwie poszkuje pomocy dla mamy. Mama jest w wieku 64 lat i choruje na serce. Posiada niedomykalnosc zastawki mitralnej i aortalnej, do tego migotanie przedsionkow oraz niedawno zostal wykryty skrzep przytwierdzony do scianki serca. Po wizytach u wielu wybitnych lodzkich specjalistow i pobycie w szpitalu stwierdzono ze mama nie moze zostac zoperowana z powodu tegoz skrzepu na sercu. Zostala poddana leceniu lekiem Pradaxa, ktory zaczal wywolywac silne krwawienie z ukladu pokarmowego. Mama cierpi tak juz od ponad 3 lat, zacznyna sie poddawac gdyz nie moze chodzic (dostaje ataki dusznosci), bol plecow nie pozwala jej funkcjonowac (prawdopodobie jest on zwiazany z problemami serca), po kilku krokach musi si zatrzymac gdyz nie moze isc dalej. Z opini lekarzy wyglada na to ze tylko farmokologicznie mozna utrzymac jej obecny stan aby sie nie pogorszyl. Nie wierze ze nia ma nikogo w naszym kraju kto moglby sie podjac leczenia mamy i pomoc jej zaczac funkcjonowac normalnie a nie tylko wegetowac i byc wiezniem we wlasnym domu. Bardzo prosze oopinie i porade. Z gory bardzo dziekuje
Witam za mało danych odnośnie istotności wad serca i tej skrzepliny. Nie ma konieczności stosowania doustnej pradaxy jeśli powoduje krwawienia. Można przejść np. na zastrzyki podskórnej heparyny. Są bezpieczniejsze.

Pani opis sugeruje trudną sytuację, której oczywiście współczuję. Nie da się na podstawie takiej relacji wydać ostatecznej opinii. Do tego konieczna jest wizyta, analiza całej dokumentacji, ew. kontrolne badanie echokardiograficzne. Zapraszam do nas.