Jak pomóc siostrze chorej na bulimie?

5 odpowiedzi
Pomocy Bulimia. Błagam o pomoc, moja siostra od wielu lat ma bulimię i depresję, nadużywa alkoholu i leków. Nie chce się w ogóle na to leczyć! Co robić, jak przekonać ją, jak się zachowywać, żeby jej pomóc?
Postępowanie jest zależne od wieku pacjentki. Jeśli jest niepełnoletnia - decyzję podejmują rodzice. Gdy dorosła , to rozmowa z psychologiem., gdy to nie pomoże, można spróbować złożyć wniosek do gminy -Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych- w związku z nadużywaniem alkoholu, wtedy będzie musiała pójśc na badanie do biegłego psychiatry i ten określi co ma być leczone w pierwszej kolejności.

Pacjenci z wieloma schorzeniami (podwójna diagnoza|) stanowią problem tak dla siebie jak i dla rodziny no i dla lekarzy. Jeśli siostra nadużywa alkoholu to proponuje zacząć od poradni odwykowej. Tam może udać się Pani osobiście i oni udzielą porady (bezpłatnej) co z tym można zrobić.
Pozdrawiam
Wygląda na to, że siostra ma cały zestaw różnych zaburzeń, z których bulimia jest tylko jednym i wcale nie najważniejszym. Na szybko można u niej rozpoznać cztery różne choroby (wymienione powyżej), co oznacza, że najprawdopodobniej występują u niej całościowe zaburzenia charakteru i funkcjonowania społecznego, czyli zaburzenia osobowości. Wskazana byłaby pełna diagnostyka psychologiczna, konsultacja psychiatryczna oraz podjęcie psychoterapii - czyli pełen zakres oddziaływań.
Dzień dobry! Proszę na mój adres emeilowy wysłać prośbę o materiały dotyczące metody interwencji.pozdrawiam Piotr Znamirowski
Zaburzenia odżywiania, uzależnienia i depresja często przeplatają się ze sobą. Trzeba ustalić, co tak naprawdę jest przyczyną, a co skutkiem. Przypadłości te można skutecznie leczyć... trzeba jedynie wyciągnąć rękę po pomoc. Dzisiejsza medycyna dysponuje wieloma narzędziami leczenia chorób i zaburzeń psychicznych, dlatego niezwykle ważne jest przekonanie chorego by chociaż spróbował porozmawiać z lekarzem...