Mięśniak macicy,leczenie

4 odpowiedzi
Witam,
Wykryto u mnie mięśniaka w macicy w ścianie przedniej, wielkość 5mm. Podwyższona prolaktyna ,TSH,GFR. Występuje krwawienie pomiędzy miesiączkowe,silne bóle brzucha, miesiączka jest bardziej obfita i bolesna. Jak narazie do obserwacji .kiedy powinnam powtórzyć badania i czy powinnam się bać ?
Niestety nie podała Pani informacji na temat typu mięśniaka ( podśluzówkowy, śródścienny, podsurowicówkowy ) co ma istotne znaczenie w prognostyce i rokowaniu.
Do powtórzenia za 3 miesiące.

W większości przypadków tak mały mięśniak nie powinien dawać objawów klinicznych, ale jest to zależne od jego lokalizacji i wymaga konsultacji z lekarzem Natomiast wyniki o których Pani pisze (brak dokładnych wartości) wymagają konsultacji endokrynologicznej lub kontaktu z lekarzem kierującym Panią na to badanie. Pozdrawiam Wojciech Kolka
Proszę rozpocząć leczenie w związku z nieprawidłowymi wynikami i wszystko powinno się unormować. Mięśniak 5 mm wydaje się nie odpowiadać za opisane przez Panią dolegliwości.
Mięśniak o średnicy 5 mm to jakaś iluzja. Niewątpliwie jest Pani chora ginekologicznie i ma Pani nieprawidłowe poziomy hormonów. Musi Pani być leczona, nie obserwowana. Jeśli chodzi o GFR, o ile dobrze rozumiem to potrzeba interwencji nefrologa i diabetologa albo po prostu internisty.