Miałem wykonane leczenie kanałowe lewej gornej "jedynki” około 2 miesiące po wypadku rowerowym. Zab

5 odpowiedzi

Miałem wykonane leczenie kanałowe lewej gornej "jedynki” około 2 miesiące po wypadku rowerowym.

Zabieg wykonano pod mikroskopem, a dentysta zapewnił mnie, że wszystko poszło dobrze i rokowania byly pomyslne.
Niestety nie sprawdzilo sie. Zab stal sie niewygodny i dodtakowo pojawily sie swedzenia w lewej przegrodzie nosowej i slinotok.
Po roku od kanalowego wrocilem do tego samego dentysty na "poprawke". Miałem zrobione zdjęcie rentgenowskie, które pokazało możliwe przepełnienie. Dentysta zdecydował się otworzyć ząb z drugiej strony(dziąsła) i zeskrobać (mam na myśli dosłownie - nie było żadnych cięć korzeni) trochę przepełnienia.

Pomogło to tylko trochę z dyskomfortem, ale tym razem pojawiła się torbiel w bezpośrednim sąsiedztwie kłopotliwego korzenia / nacięcia zęba a ślinienia i swedzenie w nosie trwało. Torbiel zniknęła po około 2 miesiącach, ale poprzednie objawy nadal występują a takze sporadyczne krwawienia z nosa + bóle głowy po lewej stronie. Endodonta twierdzi, że objawy są niezwykłe i wydaje się, że jak do tej pory nie ma pojęcia, jak postępować.

Ten zab nie daje mi normalnie zyc. Prosze o rade odnosnie dalszego leczenia.
Witam sugerowałabym kontrole tomografii głowy oraz konsultacje neurologiczna w celu wykluczenia innych przyczyn dolegliwości niż zębowe

Bez cbct nie można się w ogóle wypowiedzieć na ten temat. Pozdrawiam, życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Proszę zrobić tomografię i wtedy dalej konsultować. Może u innego lekarza .
Tak jak moi koledzy i koleżanki doradzam wykonanie badania 3D (tomografii komputerowej) tego rejonu szczęki. Do wykonania tego badania konieczne jest skierowanie od lekarza stomatologa. Jeżeli jest pan z okolicy Gdyni zapraszam, chętnie wystawię takie skierowanie oraz podpowiem gdzie wykonać to badanie
Resekcja powinna pomóc