MASA MIĘŚNIOWA - MASYWNE UDA

13 odpowiedzi
Witam.
Mam 150 cm i 43 kg
Byłam ostatnio na analizie masy składu ciała
Wyszło że mam tylko 3kg tłuszczów w sobie.(Dietetyczka mówiła ze to bardzo mało)
Patrząc dalej na ta karteczkę widzę ze mam sporo masy mięśniowej aż 38,1kg.
Jestem szczupła ale mam ,, masywne,, uda. Idzie jakoś pozbyć się tej masy mięśniowej z ud ?
Pozdrawiam
Po pierwsze, nie bardzo ufałabym takiemu wynikowi, ponieważ wychodzi na to, że ma Pani ok 7% tkanki tłuszczowej, czyli mniej niż zawodowe kulturystki :-) Więc wydaje mi się, że wynik nie pokazuje parametrów realnych..... Bo zdrowa, aktywna szczupła kobieta ma w pani wieku minimum 18-20% tłuszczu.....
Co do ud....Niestety palenie tkanki mięśniowej jest o wiele trudniejsze, niż jej budowanie i głównie zależy od specjalnie skomponowanych treningów.

Witam, Najprawdopodobniej trzeba będzie wykonać badanie na analizatorze jeszcze raz. Sporo masy mięśniowej tzn o ile wyszło w tych normach za dużo? Najpewniej były tam wykresy. Bez pozostałych wyników a przede wszystkim zobaczenia Pani i porozmawiania trudno odpowiedzieć na takie pytanie. Zapraszam na wizytę do gabinetu w Gdyni i w Gliwicach.
Witam. Jest Pani wstanie wysmuklić uda odpowiednimi ćwiczeniami rozciągającymi. Nie wiem jaka jest ilość wody i czy czasami nie jest też zatrzymana w masie mięśniowej. Najlepiej skonsultować się z trenerem.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Maławska
Witam, ponieważ pytanie się powtórzyło, proszę odwołać się do mojej wcześniejszej odpowiedzi.
Witam, na początek proponuję powtórzyć pomiar.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Nie mam wglądu w Pani analizę składu ciała, by zinterpretować wynik. Niestety, trudno odnieść się do Pani opisu, ponieważ jest w nim niewiele informacji . Jeśli chodzi o rozbudowaną tkankę mieśniową ud, proponowałabym poradzić się trenera personalnego.

Pozdrawiam!
Powiem szczerze, ze chciałabym Pani powtórzyć analize, ponieważ nie wiem jakiej firmy był to analizator, z ktorego Pani skorzystała. Wiarygodnym i godnym zaufania sa analizatory firmy Tanita. Mięśnie zawsze mozna zbić, ale szkoda, dlatego sugeruje powtórzenie analizy i sprawdzenie, czy rzeczywiście ma Pani takie proporcje, a następnie by mozna myślec nad ułożeniem planu żywieniowego..
Tak, odpowiednią dietą i zabiegami
Dzień dobry,
Zalecałabym wykonać powtórne badanie analizy składu ciała, najlepiej na sprzęcie lepszej jakości, bo jeżeli nie jest Pani Sportowcem, to zaprezentowane powyżej wyniki są raczej mało wiarygodne.
Pozdrawiam
Witam. Czy fakt umiesnionych ud przeszkadza Pani w czyms? Jesli tak, to warto znalezc przyczyny tego problemu.
Dzień dobry!

Dziękuję za pytanie.

Sugeruję powtórzyć badanie, gdyż taką zawartość tłuszczu mają zawodowe kulturystki.

Odnośnie masywności ud - jeśli są umięśnione, proszę nie ćwiczyć tych partii mięśni i ogólnie ograniczyć ćwiczenia siłowe, a włączyć więcej ćwiczeń cardio, rozciągających.

Po więcej informacji zapraszam na wizytę.

Pozdrawiam,
mgr inż. Magdalena Oleś

slimfood.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Ćwiczenia siłowe zamienić na aerobowe. Jeśli to efekt bez ćwiczeń, to nie można zrobić nic. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Zawsze „coś” da się zrobić, to zależy czego Pani oczekuje korekty czy spektakularnych wyników z tymi ostatnimi będzie gorzej, bo może to graniczyć z niedowagą. O naszej figurze i budowie ciała decyduje genetyka i trudno z nią dyskutować. Odchudzając się często tak bywa, że ubywa nam kilogramów akurat tam, gdzie nie chcemy. Jak ktoś ma mocne uda to atut jego figury to tak jak mały czy duży biust lub wcięcie w tali, albo jego brak. Klepsydra to bardzo kobiecy typ sylwetki. Z Pani opisu wynika, że należy popracować nad zmniejszeniem dysproporcji między tkanką tłuszczową, a masą mięśniową. Będąc na pomiarze należało skorzystać z porady dietetyka i omówić problem, bo online nie widząc pacjenta bez wywiadu żywieniowo-medycznego trudno coś doradzać:) .
Pozdrawiam!