Mam zdiagnozowany rozstęp mięśni prostych brzucha oraz niewielka przepuklinę okołopępkową. Jestem sk

5 odpowiedzi
Mam zdiagnozowany rozstęp mięśni prostych brzucha oraz niewielka przepuklinę okołopępkową. Jestem skierowana na operację, ale niestety wciąż czekam na ustalenie jej terminu. W tym czasie, chciałabym się dowiedzieć, jakich ćwiczeń powinnam unikać oraz jakie są zalecane w celu wzmocnienia mięśni brzucha, tak aby nie pogłębiać problemu teraz, a także na przyszłość po operacji.
W związku z powyższym szukam fizjoterapeuty w Warszawie, z którym mogłabym się skonsultować w tym temacie. Czy specjalizuje się Pan także przypadkami rozstępu mięśni prostych brzucha?
Witam,
Do czasu zabiegu można próbować pracować poprzez pracę na narządach wewnętrznych i przeponie + pojedyncze ćwiczenia włączające napięcie całej tłoczni brzusznej. Wszystko to będzie bardziej zachowawcze, ale może po zabiegu spowodować, że powrót do funkcjonalności będzie szybszy.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Generalnie jest to ciężki temat na rehabilitację, 6-8 tyg po operacji warto przyjść na konsultację do fizjoterapeuty. Do operacji proponuję trening mięśnia poprzecznego brzucha, techniki trzewne, na przeponę i oddechowe
Unikać ćwiczeń dynamicznych na brzuch. Bardziej pójść w kierunku ćwiczeń izometrycznych, czyli samego napinania mięśni brzucha, bez.wykonywania ruchu.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Witam,
dziękuje za pytanie. Polecałbym Pani udać się do Eweliny Tyszko-Bury. Sam nie specjalizuje się w tego typu usprawnianiu.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Witam,

tak jak najbardziej specjalizuje się również w ćwiczeniach na rozejście kresy białej mięśni brzuchu. Mógłbym Pani od razu przesłać maila z odpowiednimi ćwiczeniami, jakie warto by było wykonywać, dodatkowo fajnie sprawdzają się aplikacje tasmami do kinesiology tapingu, ściągając mięsień prosty brzucha ;)

Na samym początku warto popracować na ruchem przodopochylenia miednicy, już podczas leżenia, a kolejno podczas stania. To w dużym stopniu warunkuje prawidłową prace osłabionego mięśnia.

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.