Mam wątpliwość odnośnie trendu spadkowego ilości leukocytów we krwi, która wychodzi w badaniach. Gen

4 odpowiedzi
Mam wątpliwość odnośnie trendu spadkowego ilości leukocytów we krwi, która wychodzi w badaniach. Generalnie poziom jest cały czas w normie i wynosi 4,42 tys na ul, ale...
W sie-2016 było 6,1; lip-2018 5,3; kwi-2019 4,6 i teraz sty-2020 4,4. Widać wyraźny trend spadkowy.

Pyt.1 Czy to już jest moment, że należy coś z tym robić czy dopiero jeśli by norma została przekroczona?
Pyt.2 Jak wspierać na codzień swój organizm w taki sposób, aby ten trend spadkowy zatrzymać, a najlepiej odwrócić.

Z góry dziękuję za pomoc :)
Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację u hematologa, który najlepiej będzie potrafił zdiagnozować problem. Myślę, że dopiero po takiej konsultacji i ewentualnych dodatkowych badaniach będzie można myśleć o działaniach żywieniowych ponieważ inaczej postępujemy w różnych stanach chorobowych a inaczej przy spadku odporności.
Zapraszam do kontaktu po diagnozie lekarskiej.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry
Zdecydowanie trzeba udać się do hematologa. On zleci dalsze badania, choć pewnie do momentu postawienia diagnozy nie zaleci leczenia. Dobrze jednak jest zadbać o odbudowę krwi i odporności przy pomocy diety, suplementów i ziół, ale trzeba je dobrać indywidualnie.
Potrzebna jest konsultacja w gabinecie.
Pozdrawiam
Witam, proszę sprawdzić jak pozostałe parametry, jak monocyty, eozynofile czy są podniesione, jeśli nie ma Pani szczegółowych badań proszę zrobić morfologię z rozmazem ręcznym, dobrze robi to laboratorium Alab. Tutaj niewątpliwie konieczne jest wsparcie odporności tylko pytanie dlaczego leukocyty spadają, należy szukac przyczyny... Wizyta u hematologa wskazana żeby być spokojnym że to nic poważnego a potem wsparcie odporności - > właściwe żywienie, właściwy sen, aktywność fizyczna i odreagowanie stresu dnia codziennego, dodatkowo wskazana napewno będzie suplementacja. Najpierw wyniki... Pozdrawiam serdecznie i powodzenia :)
Prosze podesłać cala morfologię. Trzeba bardzo szybko zacząć budować swoj układ odpornościowy. Wdrożyć pokarm i dostarczać takich produktów, które beda budowac uklad autoimunologiczny. Przy tak dużym spadku trzeba szybko działać.