Mam wadę zgryzu, tak zwany zgryz otwarty, górne zęby wystają przed dolne dość znacznie, co wiecej górne zęby się "nie mieszczą" i zaczynaja wychodzić jeden przed drugi, pomimo moich 35 lat, mam wrażenie że proces ten postępuje. Byłem u jednego orotdonty, który leczenie chciał zacząć od usunięcia górnych "czwórek". Moje pytanie brzmi, czy da sie wykonać korekcję zgryzu bez usuwania w/w zębów, bo nie ukrywam że nie chciałbym się pozbywać zdrowych, nigdy nie leczonych zębów.
lek. dent. Maria Radziwilska
lek. dent. Maria Radziwilska
Ortodonta, Protetyk
Gdańsk
Witam!
Zwykle można przeprowadzić leczenie bez usuwania zębów. Zapraszam na konsultację:-)

Witam,
z Pana opisu wskazuje to bardziej na wadę z tzw. grupy tylozgryzow. Po szczegółowym badaniu i wykonaniu analizy zdjęć Foto i rentgenowskich można postawić dokładną diagnozę, jest wiele możliwości leczenia jednej wady zgryzu w zależności od budowy kostnej Pana twarzy. Zapraszam na konsultacje wraz z całą dotychczasową dokumentacją. Pozdrawiam

lek. dent. Agata Pardus
lek. dent. Agata Pardus
Ortodonta
Kraków
Witam
Istnieją metody, które zmniejszają konieczność usuwania zębów, jednak nie wszystkich pacjentów jesteśmy w stanie wyleczyć bez usuwania. Z podanych informacji można wywnioskować że niestety usuwanie zębów jest konieczne. Natomiast pełna ocena jest możliwa dopiero po badaniu kliniczym i radiologicznym.
Pozdrawiam
Agata Pardus

Ekstrakcje zębów są jedną z metod leczenia-można uzyskać miejsce na prawidłowe ustawienie stłoczonych zębów,cofnąć wychylone zęby w kierunku języka i zwiększyć nagryz pionowy aby skorygować zgryz otwarty-to wszystko po analizie modeli zdjęc radiologicznych(pantomogram i rtg cefalometryczne).Zawsze może też Pan poradzić się innego lekarza.

Sądząc z opisu, decyzja ortodonty jest prawdopodobnie właściwa. Usuwanie zdrowych zębów jest czasami w ortodoncji niezbędne, aby umożliwić właściwe ustawienie zgryzu. Wprawdzie obecnie zęby usuwa się rzadziej, ale nadal czasami jest to wybór najbardziej optymalny lub wręcz konieczny. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.