Mam uszkadzony obrabek w prawym biodrze, w lewym nie wiadomo co jest. Wyszlo jakies rozwarstwienie 1

2 odpowiedzi
Mam uszkadzony obrabek w prawym biodrze, w lewym nie wiadomo co jest. Wyszlo jakies rozwarstwienie 12 mm i pisze ze obrabek jest niejednorodny. Lecze sie na nerwice natrectw, jak bralem do wenlaflaksyny olzapine 5 mg to przytylem jakies 13 kg i wtedy mnie biodra bolaly troche podczas chodzenia i siedzenia, bylo to ok pol roku temu. Lekarz kazal mi nic nie dzwigac przez pol roku, ostatnia wizyta byla w grudniu 2019 roku. Wizyte mam za dwa tygodnie u lekarza ortopedy ale tydzien wczesniej mam wizyte u psychiatry. Obecnie biore wenlaflaksyne i rispolept. Lekarz mowil ze moze mi zmienic wenlaflaksyne na paroksetyne. Czy paroksetyna moze spowodowac tycie szkodliwe dla moich bioder? Wiem ze ciezko to okreslic ale chcialbym wiedziec czy paroksetyna powoduje takie samo tycie jak olzapina? Jesli nie to czy odpowiednia bedzie z rispoleptem czy rispolept tez bedzie trzeba zmienic na cos innego lub odstawic ze wzgledu na tycie?
Kiedys na 50 mg amisulpirydu i 150 mg wenlaflaksyny wazylem 73 kg. Jak zamienilem amisulpiryd na 5 mg olzapiny to wazylem 86 kg i wtedy mnie te biodra bolaly troche. Teraz biore 1 mg rispoleptu z wenlaflaksyna i waze 82 kg. Czy jak zamienie wenlaflaksyne na paroksetyne to nie przytyje tyle co na tej ozlapinie?
Pozdraiwam
Myślę że najlepiej będzie rozstrzygnąć te kwestie na wizycie w gabinecie lekarskim. Odnośnie działań niepożądanych leków neuroleptycznych to tutaj odpowiedni byłby lek. psychiatra

Leki, o których mowa mogą być stosowane w leczeniu bólu jako koanalgetyki. Jednakże podstawowe wskazania do ich stosowania można znaleźć w obrębie zagadnień Psychiatrii i to właśnie lekarze tej specjalności mają największe doświadczenie w tym zakresie.

Co zaś się tyczy wyniku rezonansu - jego interpretacja nie jest łatwa. Zawsze należy skonfrontować skany z badaniem klinicznym (testami prowadzonymi przez Ortopedę w gabinecie...). Dodam, że jakkolwiek waga ma ogromne znaczenie w ortopedii i utrzymanie jej na odpowiednim poziomie jest sprawą fundamentalną to jednak niektóre patologie prowadzące do uszkodzenia obrąbka będą bolesne również dla osoby szczupłej. Leczenie tego stanu polega przede wszystkim na usunięciu mechanicznej przyczyny problemów a dopiero w dalszej kolejności na redukcji wagi ciała.
Pozdrawiam i zapraszam do gabinetu Ortopedy.