Mam syna co w marcu skończy 7 lat i jest jedynakiem, jest to ciche i spokojne dziecko rówieśnicy są

3 odpowiedzi
Mam syna co w marcu skończy 7 lat i jest jedynakiem, jest to ciche i spokojne dziecko rówieśnicy są bardzo pobudzenie aktywni On jest spokojnym cichym dzieckiem tak Jak wspomniałam i powolnym w szkole wykonujemy polecenia ale nie wszystkie z czasem muszę z nim porozmawiać aby daną rzecz zrobił na przykład był dyżurny A wcześniej nie chciał jak zapytalam to odpowiedz bo mi się nie chce... jak pytam co było na obiad czasami mi powie a czasami powie że krasnal wymazał z pamięci i tak jest z wieloma rzeczami jeśli pytam o szkołę jako dziecko małe małe często się zapominał z płaczu i od razu siniały mu usta dlatego staraliśmy się zawsze do niego spokojnie mówić aby go nie stresować i nie denerwować i może dlatego on też tak do wszystkiego podchodzi spokojnie i bardzo nie lubi hałasu pani w szkole jest wymagająca i wiem od innych rodziców że też potrafi krzyczeć Ale ja osobiście nigdy nie słyszałam Nie wiem co mam zrobić czy to jest wina mojego dziecka czy wina jest gdzieś indziej zamiast być coraz lepiej że chodzi do zerówki uważam że jest coraz to gorzej
Dzień dobry,pisze Pani o wielu różnych problemach,dlatego bardzo gorąco zachęcam do udania się z synem do psychologa dziecięcego w celu przeprowadzenia dokładnej diagnozy by można było skutecznie mu pomóc. Im szybciej to nastąpi,tym lepiej dla niego i Państwa. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,
Rozumiem, że martwi się Pani o syna i chciałaby mu pomóc. Pani potrafiła zrozumieć, że potrzebuje więcej czasu i dostosować się do jego potrzeb. Malec może mieć trudno w szkole, gdyż nauczyciele muszą poświęcać uwagę wielu dzieciom na raz. Warto rozmawiać z nimi o trudnościach dziecka, żeby i oni mogli go rozumieć. Ale i zachęcać go do aktywności oraz podejmowania nowych wyzwań, żeby mógł się z nimi oswajać. Chłopiec może mieć taki temperament, lecz jeśli byłaby taka potrzeba to zachęcam do korzystania z porad psychologa.
Witam, z Pani opisu wynika, iż otacza Pani swojego syna ogromną troska i wykazuje się dużą uwaznosci na jego potrzeby. Pojawia się jednak w Pani opisie szereg dodatkowych inf, którym warto byłoby się dokładnie przyjrzeć... Stąd zachęcam do kontaktu z PPP w pani mieście lub udać się do gabinetu prywatnego. Dużo sił i wytrwałości