Mam straszny problem z nieśmiałościa mam 19 lat nie potrafie zawierać nowych znajomości gdy gdzieś w

5 odpowiedzi
Mam straszny problem z nieśmiałościa mam 19 lat nie potrafie zawierać nowych znajomości gdy gdzieś wychodzę i poznaje nowych ludzi mam pusto w głowie niewiem co mam mówić ludzie uważają mnie za dziwaka. Strasznie uprzyksza mi to życie w domu jestem normalna dziewczyna Rozmawiam z wszystkich ale gdy tylko wychodzę do ludzi to wszystko się zaczyna bije się coś powiedzieć boję się co ludzie o mnie pomyśla. Niewiem czy powinnam pójść do jakiegoś psychologa psychiatry z tym?
Witam

polecam wizytę u psychoterapeuty, który pomoże Pani przyjrzeć się przyczynom opisywanych stanów. Poznanie przyczyn pomoże w przezwyciężeniu trudności w relacjach i wypracowaniu oczekiwanej zmiany.
Lekarz Psychiatra natomiast, nie prowadzi psychoterapii.
Życzę odwagi!
ps. Najtrudniejszy jest pierwszy krok ale doświadczony psychoterapeuta na pewno Pani pomoże.
Pozdrawiam
Leszek jaroszewski

Nieśmiałość to duży problem życiowy. Może mieć różne przyczyny, więc warto ich poszukać z pomocą psychoterapeuty. Polecam
Witam.
Myślę, że w Pani przypadku najlepsza będzie decyzja o podjęciu psychoterapii. Przy pomocy profesjonalisty przyjrzy się Pani przyczynom nieśmiałości i efektom, na które się przekłada. Z opisu wynika, że stanowi duży problemem w życiu. Boi się Pani kontaktów z ludźmi, czuje się źle oceniana. Pozbawia Panią możliwości wychodzenia do otoczenia i dzielenia się swoimi emocjami, przeżyciami, doświadczeniami, myślami.
Życzę Pani, aby nieśmiałość nie utrudniała Pani bycia sobą w pełni, również w kontaktach z ludźmi. Rozpoczęcie pracy terapeutycznej z pewnością pomoże w pracy nad zmianą tej sytuacji.
Pozdrawiam Agnieszka Jędruch
Warto skorzysyytać z porady u psychoterapeuty. Warto poddać się terapii czyli nauce innych/nowych zachowań. Poznanie źródeł nieśmiałości to jedno, Propozycją terapeutyczną może być także trening umiejętności społecznych, warsztaty asertywności, czy trening interpersonalny. Zapraszam Rafał Dobolewski
Witam. Zarówno pomysł terapii indywidualnej, jak i pracy w grupie jest jak najbardziej OK. W grupie zobaczysz, że nie jesteś jedyną osobą, która zmaga się z takimi problemami. A to już jest pomocne.
Nadmierne skupianie się na sobie, lęk przed byciem ocenianą, na pewno nie pomagają. A tylko potęgują wycofywanie się z kontaktów. Szkoda na to czasu. Jesteś młodą osobą, jak sądzę, nie chcesz zamykać się w czterech ścianach. A z drugiej strony, czy perspektywa poznawania nowych, ciekawych ludzi, w tym, być może przyszłego chłopaka nie jest kuszącą propozycją. Pozdrawiam, Iwona.