Mam straszny lęk przed brudem. Ostatnio ubrudziłam się w taki sposób, że nie wyobrażam sobie dalszeg

2 odpowiedzi
Mam straszny lęk przed brudem. Ostatnio ubrudziłam się w taki sposób, że nie wyobrażam sobie dalszego życia. Byłam chora i nie zdążyłam do toalety. Umyłam się, ale nie zauważyłam, że mam pobrudzony klapek i go nie domyłam. Dotykałam stóp, a potem wszystkiego w pokoju i weszłam z nogami do łóżka. Zauważyłam brud dopiero, jak już byłam ubrana i chciałam założyć buty. Umyłam się jeszcze raz, wyrzuciłam pościel, ale wcześniej dotykałam wszystkich swoich rzeczy w pokoju, nawet nie pamiętam czego. Nie mogę znieść świadomości, że wszystkie moje rzeczy są brudne od kupy. Nie potrafię dalej z tym żyć. Brzydzi mi się wszystko w pokoju, zwłaszcza łóżko. Wszystko, czego teraz dotknę jest brudne. Nawet gdybym kupiła nowe mieszkanie, to jak wniosę tam rzeczy osobiste - to będzie brudne. Byłam w pracy - więc tam też już jest brudno. Jak dalej z tym żyć? Czy innym ludziom się zdarzają takie rzeczy? Czy normalni ludzie by się brzydzili tak, jak ja, czy moje reakcje są nadmierne? Co robić?
Bezwzględnie zalecilabym terapię, gdyż wszelakie natręctwa uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie i destabilizują.mogą doprowadzić do całkowitej izolacji Pani z otoczenia.Poza tym mogą sugerować jakąś Pani nieuświadonioną niechęć do czegoś lub kogoś a terapia może pomóc Pani poszukać tego źródła

Witam

Być może ta sytuacja wywołała myśli natrętne. Pytanie czy wcześniej też tak było czy to tylko po tej sytuacji? Myśli natrętne najczęściej pomagają redukować napięcie emocjonalne. W tym wypadku mogły by pomagać redukować emocje związane z ewentualnym wstydem jaki być może się pojawił po tym zdarzeniu. Na pytanie czy można z tym żyć jest odp. tak. Jak żyć ? Tu myślę że jednak warto porozmawiać z psychoterapeutą by przyjżeć się temu co takiego się dzieje. Czy chodzi tylko o tę sytuacje czy o coś jeszcze, a ta sytuacja była tylko czynnikiem wyzwalającym myśli natrętne.

Pozdrawiam
Mateusz Dąbrowski