Mam skolioze trójpłaszczyznową, nie jest wielka ale czuje ciagly ucisk kregoslupa na prawa strone ni

7 odpowiedzi
Mam skolioze trójpłaszczyznową, nie jest wielka ale czuje ciagly ucisk kregoslupa na prawa strone nie wiem mięśni albo nerwów, miednica jest skrzywiona, co tez powoduje dyskomfort czy moze byc to kwestia zlego napiecia miesni, mam 22 lata i wiem ze juz tego nie wyprostuje ale czy mozna jakos zmniejszyc to uczucie poprzez terapie manualne, masaze?
Można jak najbardziej. Zgadzam się, że krzywizny już pozostaną ze względu na już utrwalone zmiany strukturalne. Co do napięcia mięśni to bez badania fizykalnego nie da się tego powiedzieć tu na forum. Proszę udać się do dobrego terapeuty po pomoc. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
W przypadku skolioz możliwe są działania fizjoterapeutyczne zmniejszające opisane dolegliwości, np. poprzez masaż, terapię powięziową czy inne metody. Jednak trudno określić, które postępowanie w Pańskim przypadku będzie najlepsze, bez indywidualnego badania.
Witam. Uważam że śmiało można z tym pracować. Dysbalans mięśniowo powieziowy pojawiajacy sie przy schorzeniach kręgosłupa bywa bardzo uporczywy i czesto może nie mieć zbyt dużo wspolnego z owym problemem, w Pana przypadku skolioza nie musi być przyczyną dolegliwości. Sugeruję konsultację z fizjoterapeuta. Pozdrawiam
Witam,
Odpowiednia dobrana terapia manualna może zmniejszyć napięcie mięśniowe i umożliwić normalne bezbolesne Pana/Pani funkcjonowanie.
Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Przez ćwiczenia, terapie manualna i trening jak najbardziej.
Tak można. Skolioza to przede wszystkim problem z regulacją napięć tkankowych w całym ciele: dotyczy zarówno mięśni,powięzi,naczyń,narządów wewnętrznych co daje odzwierciedlenie w konkretnej pozycji kośćca. Terapia powinna poprzedzona być wywiadem oraz oceną funkcjonalną i badaniem napięcia tkanek. Wg mojego rozeznania najlepsze efekty daje połączenie manualnej pracy na tkankach miękkich(mobilizacje/manipulacje powięzi, nerwów,terapia wisceralna)wraz z reedukacją ruchu/terapią funkcjonalną. Pisząc w skócie:należy uruchomić manualnie tkanki przyczynowe i nauczyć świadomie poruszać nimi do wytrenowania automatyzmu ruchowego. Wymaga to rozpoznania mechanizmów sprawnych -z tego względu rekomendowałbym (współ)pracę z fizjoterapeutą i/lub osteopatą pracującym w modelu globalnym zarówno na tkankach miękkich jak i funkcjonalnie. W moich pozostałych odpowiedziach znajdziesz pomocne hasła przy wyborze danego specjalisty. Powodzenia,
Daniel
Dzień Dobry, zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.