Mam pytanie z zakresu dietetyki. Mam 26 lat, wazę 58 kg i mam 163 cm wzrostu. Staram się schudnąć od

2 odpowiedzi
Mam pytanie z zakresu dietetyki. Mam 26 lat, wazę 58 kg i mam 163 cm wzrostu. Staram się schudnąć od dłuższego czasu około 3-4 kg. Dietetyk zalecił mi dietę około 1400kcal - 1500kcal. Jestem osoba aktywna fizyczna (treningi cardio i interwały 5-6 razy w tyg. Około 8-10 tys. krokow dziennie, siedzący tryb pracy) od kwietnia udało mi się tak schudnąć z 63 kg do 58 jednak od czerwca waga stoi w miejscu mimo ogromnych starań. Robiłam badania tsh i wyszło w około 1,7. Insulina i glukoza w normie. Zastanawiam się co może być przyczyna mojego problemu. Czy dieta jest zbyt niskokaloryczna? Może wykonać jeszcze jakieś badania?
Dzień dobry,
deficyt kaloryczny może był rzeczywiście trochę zbyt niski jak dla 63 kg aktywnej fizycznie osoby, ale utrata 5 kg w ciągu 2 miesięcy jest "zdrowym" tempem, który nie powinien prowadzić do "rozregulowania" Pani organizmu.

Brak postępów w dalszej utracie masy doszukiwał bym się raczej w innych czynnikach jak: przeszacowanie wydatków energetycznych związanych z aktywnością fizyczną, nieumiejętne liczenie spożywanych kalorii, pojadanie, zmniejszonym zapotrzebowaniem kalorycznym wraz z utratą masy ciała.

Pozdrawiam
Kamil Toutounchi

Szanowna Pani,

należałoby przejrzeć wszystkie wyniki badań laboratoryjnych i sprawdzić czy nie ma klinicznych przyczyn takiego stanu. Dodatkowo jeszcze raz obliczyć Pani zapotrzebowanie kaloryczne i może pod okiem specjalisty dopasować Pani personalizowaną aktywnośc fizyczną.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr Dominika Grońska