Mam pytanie odnośnie powiększania ust kwasem stylage czy ten kwas powoduje alergie czy jest bezpiecz

8 odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie powiększania ust kwasem stylage czy ten kwas powoduje alergie czy jest bezpieczny nawet dla osób wrażliwych ,czy jeżeli wystąpiła by alergią to tylko w okolicach ust czy może dojść do wstrząsu anafilaktycznego.z góry dziękuję
Czy miała Pani wcześniej robione usta? Czy tym kwasem? Czy miała Pani kiedykolwiek reakcje alergiczne na leki?

Każdy preparat/ lek/ suplement/ sok/ pokarmy mogą dać reakcje alergiczne. Od zmian skórnych po wstrząs. Pytanie czy takie reakcje kiedykolwiek wystąpiły u Pani? Czy kiedyś wykonywała Pani zabiegi powiększania ust? Lub inne zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Jeśli tak i nie było reakcji alergicznych to można podejść do tego względnie na spokojnie. W razie jakichkolwiek reakcji alergicznych lekarz umie odpowiednio zareagować.
Każdy kwas, niezależnie od firmy, może spowodować alergię. W przypadku preparatu Stylage w składzie oprócz kwasu hialuronowego jest też lidokaina czyli środek znieczulający. Jeśli nie ma więc Pani uczulenia na żaden z tych produktów to zabieg wydaje się bezpieczny. Oczywiście po zabiegu może pojawić się obrzęk, a wargi mogą być spuchnięte 2-3 dni.
Preparat jest długo na rynku, ma duży profil bezpieczeństwa, ale nawet najlepiej przebadany preparat, najlepiej oczyszczony, może spowodować reakcję alergiczną. Dlatego ważny jest dokładny wywiad lekarski, przeprowadzony przed zabiegiem - czy ma Pani uczulenia na inne substancje, leki, kosmetyki, pokarmy, czy kiedykolwiek wcześniej zdarzały się Pani reakcje alergiczne itp. Reakcje alergiczne może spowodować każda substancja, również w codziennym życiu (np. nowy kosmetyk, pasta do zębów) i może to być reakcja o rożnym stopniu nasilenia. Trzeba o tym wiedzieć, ale należy podejść do zabiegu ze zdrowym rozsądkiem - nasilone reakcje alergiczne zdarzają się jednak rzadko.
Podanie kazdego preparatu moze wywołać wstrząs anafilaktyczny. Jezeli nie nalezy Pani do grupy zwiększonego ryzyka powikłań to w przypadku jakościowych preparatów do nadwrazliwości/ alergii dochodzi statystycznie w 1/ 50000-1/100000 przypadków. Martwica 1/ 10000-1/50000. Ryzyko zmniejsza odpowiednia kwalifikacja do zabiegu oraz postępowanie pozabiegowe pacjenta .Wazny jest zarówno wywiad lekarski, technika podania oraz odpowiednia reakcja lekarza w razie komplikacji.
Każdy preparat może wywołać alergię. Z tego, między innymi powodu, zabieg powinien wykonywać lekarz.
Pozdrawiam,
dr Joanna Jędrys
Należy również pamiętać, że preparat ten zawiera środek znieczulający - lidocainę, często stosowany do znieczuleń stomatologicznych. Czasem pacjenci są na nią uczuleni, jeśli jednak miała Pani takie znieczulenia i wszystko było dobrze, to ryzyko alergii na kwas hialuronowy jest minimalne, pozdrawiam
W przypadku każdego preparatu, leku czy nawet pokarmu istnieje ryzyko wywołania reakcji alergicznej o różnym stopniu nasilenia - łącznie ze wstrząsem anafilaktycznym. Dlatego ważne jest aby lekarz wykonujący tego typu zabiegi był wyposażony w odpowiedni zestaw przeciwwstrząsowy. W razie poważnych obaw pacjanta, który ma skłonności do wielu alergii, można ewentualnie wykonać przed zabiegiem dodatkową próbę alergiczną.