Mam pytanie odnośnie dziewictwa. Wspolzyje juz od bardzo dawna, ale gdy mialam swoj pierwszy raz to

6 odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie dziewictwa. Wspolzyje juz od bardzo dawna, ale gdy mialam swoj pierwszy raz to nawet nie poczulam przebicia blony dziewiczej. Jak to jest mozliwe? Czy istnieje szansa, ze ona nie zostala przebita?
Pozdrawiam
Błona dziewicza to nie diafragma lecz fałd skóry u wejścia do pochwy, może być tak skąpy , że odbycie inicjacji jest niezauważalne w sensie utraty dziewictwa.

Dziękuję za pytanie. Specjalizuje się w onkologii ginekologicznej. Proszę zasięgnąć opinii innego ginekologa. Przepraszam za późną odpowiedź. Życzę zdrowia.
raczej nie
To zależy od rodzaju błony dziewiczej w miektórych przypadkach kobieta nie odczuwa perforacji błony
Witam,
Błona dziewicza to z reguły pierścien tkankowy, który nie zamyka szczelnie wejścia do pochwy. ocena błony dziewiczej możliwa jest w czasie badania ginekologicznego.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Szanowna Pani,
Czasami błona dziewicza jest bardzo delikatna lub tak rozciągliwa, że nie czuje się jej uszkodzenia przy pierwszym stosunku. Definicja dziewictwa dotyczy raczej faktu nie podjęcia jeszcze współżycia, a nie budowy błony dziewiczej. Tak więc jeśli Pani współżyje, to nie jest Pani już dziewicą...
Ukłony,
CS