Mam pytanie mam niedoczynnosc tarczycy ,przed chorobą wazylam 63 kg teraz waze 83 do tego podjadam w

4 odpowiedzi
Mam pytanie mam niedoczynnosc tarczycy ,przed chorobą wazylam 63 kg teraz waze 83 do tego podjadam w nocy.Probowalam roznych died ale nic mi to nie daje czy jest dla mnie ratunek zebym schudla z 15 kg
Zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę.

Oczywiście, że jest dla Pani ratunek! :-) Niedoczynność tarczycy może wpływać na szybsze nabieranie masy ciała i problemy z odchudzaniem. Dzieje się tak dlatego, że hormony tarczycy biorą udział w regulacji metabolizmu – gdy jest ich zbyt mało, spada tempo metabolizmu. Jednak - właściwie postawiona diagnoza i leczenie hormonalne, wraz z odpowiednio skomponowaną dietą i regularną aktywnością fizyczną na pewno pomogą Pani w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Pozdrawiam!
Witam, oczywiście, że tak. Czy cierpi Pani na jakieś inne schorzenia? Może robiła sobie Pani badania w kierunku insulinooporności? Powinna Pani iść do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić dokładne badania krwi. A na początek proponuję postawić sobie butelkę wody przy swoim łóżku i za każdym razem, kiedy Pani się obudzi w nocy z głodem proszę pić wodę do momentu odczucia napełnienia żołądka :)
Pozdrawiam
Dzień dobry,
W chorobach tarczycy żywienie odgrywa ogromną rolę, często stosowanie tzw "zdrowiej diety" może być niewystarczające.
Jednakże oczywiście istnieje możliwość obniżenia masy ciała o wskazaną przez Panią wartość.
W razie pytań chętnie udzielę informacji podpowiem od czego zacząć.
Kompleksowe badania z pewnością są podstawą.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu,
Paula Łysakowska
Zdrowie na Talerzu