Mam pytanie dotyczące pewnego zjawiska gdyż nie mogę znaleźć informacji na ten temat w internecie. M

2 odpowiedzi
Mam pytanie dotyczące pewnego zjawiska gdyż nie mogę znaleźć informacji na ten temat w internecie. Mam taką psychiczną przypadłość. Naciskam na związki i bardzo szybko wchodzę w relacje sexualne z partnerem na zasadzie: zmuszania się do tego aby szybko mu się przypodobać. Bardzo doskwiera mi samotność i brak zrozumienia, akceptacji. Próbuję ją zdobyć poprzez sex. Choć sam stosunek lubię to zazwyczaj automatycznie zmuszam się do niego, mając nadzieję, że coś z tego będzie. Jak tego rodzaju zachowanie nazywane jest w psychologii? Sex nie jest uprawiany bardzo często gdyż nie umiem zbudować z kimś normalnej relacji. Po stosunku zazwyczaj czuję się źle i bardzo siebię nienawidzę. Szukam w tym na siłę miłości, troski itd. Czy jest jakaś nazwa tych zachowań?
(...)"gdyż nie umiem zbudować z kimś normalnej relacji" - proszę szukać odpowiedzi dlaczego tak się dzieje w Pani życiu? Co znaczy dla Pani "normalna relacja"? Co spowodowało, że bliskość jest Pani łatwiej przeżywać przez seks, niż zbliżenie emocjonalne? Dla Pani niezwykle pomocna byłaby w tych poszukiwaniach i zmianie postrzegania relacji psychoterapia właśnie. Rozważała Pani taką formę pracy nad sobą?

Powodzenia !
Aleksandra Zaród

Wsz

Opisane przez Ciebie zachowanie może być związane z problematyką związaną z intymnością, samopoczuciem i poszukiwaniem akceptacji. Może to być również związane z potrzebą uzyskania potwierdzenia i zrozumienia poprzez akty seksualne. Jedno z możliwych określeń dla tego rodzaju zachowań to "seksualne kompulsje" lub "niezdolność do tworzenia zdrowych, zrównoważonych relacji". Ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym psychologiem, który może pomóc zrozumieć głębsze przyczyny tych zachowań i wspólnie opracować strategie radzenia sobie z nimi.