Mam pytanie czy to mozliwe przy tym schorzeniu ze raz na jakiś czas odczuwam ból? a mam dehydratacja

6 odpowiedzi
Mam pytanie czy to mozliwe przy tym schorzeniu ze raz na jakiś czas odczuwam ból? a mam dehydratacja i nie znaczne obniżenie krążka międzykręgowego
L5/s1 niewielka do kanałowa protruzja tego krążka
Witam. Jak najbardziej jest to możliwe. W sytuacjach większego obciążenia odcinka L/S może taki ból się nasilać.
Prawidłowo dobrana kinezyterapia powinna na dłuższy czas przynieść ulgę lub całkowicie zniwelować objawy, dlatego zalecam udanie się do Fizjoterapeuty.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
jak najbardziej tak. Protruzja krążka międzykręgowego jest pierwszym stopniem dyskopatii (są 3 stopnie). Kręgosłup już daje o sobie znać, ale jest na tyle wcześnie, aby uniknąć dalszych, większych dolegliwości bólowych. Tutaj większość pracy leży po Pana/Pani stronie. Fizjoterapeuta lub mądry trener powinien wskazać ćwiczenia i czynności dnia codziennego w celu uniknięcia dalszych konsekwencji. Pozdrawiam
Niewielka protruzja krążka międzykręgowego może dawać objawy bólowe. Natomiast nie oznacza, że na pewno jest źródłem bólu. Trzeba zbadać czy objawy Pacjenta współgrają z wynikiem badania obrazowego. Jeśli są problemy z kręgosłupem i wynik badań potwierdza niewielką dyskopatię, polecam udać się do zaufanego fizjoterapeuty. Im szybciej rozpocznie się proces leczenia tym większa szansa na powrót do zdrowia.
Pozdrawiam Jarosław Komosa Fizjoterapeuta
Owszem jest to możliwe. Odpowiednia rehabilitacja i profilaktyka są w stanie zniwelować ból w wielu przypadkach nawet do zera. Pozdrawiam!
Witam, protruzja jak najbardziej może dawać objawy bólowe. Trzeba jednak pamiętać że w grupie osób które nie posiadają bolesności w obrębie kręgosłupa w wieku ponad 30 lat 40% osób posiada protruzję. Wniosek z tego taki że przyczyna Pańskich dolegliwości może być zupełnie inna a protruzja może być skutkiem takiego problemu. Należy udać się na wizytę do fizjoterapeuty który po przeprowadzeniu odpowiedniej diagnostyki funkcjonalnej, ortopedycznej oraz neurologicznej wskaże na właściwą przyczynę.
Pozdrawiam!
Proszę pamiętać, że zawsze patrzymy na objawy Pacjenta. Diagnoza jest najważniejsza, jednak badania obrazowe to tylko pewien kierunek bezpieczeństwa w takim przypadku jak ten. Proszę przemyśleć kwestię fizjoterapii i bądź dobrego treningu medycznego. należy wprowadzić fizjoprofilaktykę aby nie pogłębiać u Pani/Pana patologii dysku.