Mam pytanie co do wizyty u psychologa i ponownego podjęcia terapii. W przeszłości miałam wiele pro

3 odpowiedzi
Mam pytanie co do wizyty u psychologa i ponownego podjęcia terapii.
W przeszłości miałam wiele problemów. Jestem osobą z zaburzeniami osobowości (osobowość lękliwa) i po przebytej depresji.
Chciałabym dowiedzieć się czy psycholog może pomóc mi jeśli odczuwam trudności w pracy, stale boję się że coś zrobię źle, mam ochotę z wszystkiego rezygnować i faktycznie z wielu niewygodnych dla mnie rzeczy rezygnuje? Czy powtarzające się schematy postępowania takie jak właśnie rezygnowanie są podstawą do psychoterapii? Mam także problem z objadaniem się, jestem osobą otyłą. Czy w tym także mogę liczyć na pomoc? Zadaję takie pytania ponieważ obawiam się tego, że jeśli zdecyduje się na terapię to może okazać się, że nie będzie nad czym pracować i wyjdę na osobę, która chce zwrócić na siebie uwagę.
Droga Pani,

opis Pani funkcjonowania jak najbardziej kwalifikuje się na psychoterapię. I rzeczywiście płynie z niego wiele lęku i cierpienia, które mogą skutecznie utrudniać "normalne" życie.
Dobry i skuteczny psychoterapeuta przepracuje z Panią ślady doświadczeń z przeszłości i ich wpływ na dzisiejsze funkcjonowanie a także zajmie uzbrojeniem Pani w narzędzia potrzebne w radzeniu sobie z bieżącymi trudnościami. Zajmie się także problemami z objadaniem się.

Bardzo proszę nie myśleć o sobie jako o osobie, która chce zwrócić na siebie uwagę. Skoro Pani problemy utrudniają Pani życie, to są ważne i należy nad nimi popracować.

Naprawdę namawiam Panią na podjęcie terapii. Zobaczy Pani, że dzięki niej życie może być o wiele łatwiejsze a nawet czasem całkiem przyjemne :)

Trzymam kciuki!

Z pozdrowieniami,
Patrycja Wójcik

Zgadzając się z poprzedniczką, dodam tylko, że w zaburzeniach osobowości często zdarza się praca podzielona na etapy. Z Pani wypowiedzi widać jak wiele już Pani zrobiła i jak dużą świadomość swoich objawów Pani posiada. Może to czas na kolejny etap? Śmiało! :-)
Witam. Z Pani opisu wynika, że sama widzi Pani u siebie wiele obszarów do pracy z psychoterapeutą. To jest najważniejszy wskaźnik do podjęcia takiej pracy. Nikt poza Panią samą nie wie lepiej czy podjąć terapię, czy nie. Proszę się nie wahać i umówić wizytę. Pozdrawiam serdecznie