Mam pytanie co do preejakulatu męskiego,otóż u mojego chłopaka w momencie podniecenia (gdy zaczyna m
1 odpowiedzi
Mam pytanie co do preejakulatu męskiego,otóż u mojego chłopaka w momencie podniecenia (gdy zaczyna mnie przytulać,całować)wydobywa się ten śluz, co prawda nie jet go dużo nie przeszkadza mi to zbytnio ale zastanawia mnie to czy dla mnie jest to bezpieczne? jeśli chodzi o zabezpieczenie to ja stosuję tabletki antykoncepcyjne ovulastan, ostatnio robiłam mu loda i troszkę mu z penisa pociekło, nie chcę z tego rezygnować ale też nie chcę mieć obaw z tego powodu,czytałam że jest to zjawisko normalne ale czy bezpieczne? Chłopak ma 44 lata i dwóch synów i twierdzi że zawsze tak było, moi byli partnerzy tak nie mieli ale być może nie zauważyłam tego zjawiska bardo proszę o odpisanie
Dzień dobry.

Preejakulat pojawia się, gdy mężczyzna jest podniecony, podobnie, jak śluz w pochwie, gdy kobieta odczuwa podniecenie. Oba te "zjawiska" służą ułatwieniu wprowadzenia penisa do pochwy oraz odbyciu stosunku seksualnego.
Ilość wydzielanego preejakulatu jest sprawą indywidualną - zwykle jest go więcej u młodych ludzi rozpoczynających dopiero współżycie seksualne, bądź u mężczyzn nie mających możliwości częstego współżycia, a związana jest ze stanem podniecenia mężczyzny - im większe podniecenie, tym więcej wydzieliny.
Można więc powiedzieć, że preejakulat jest "dowodem" na to, że partnerka jest dla mężczyzny "obiektem pożądania", a jego ilość swoistym komplementem dla jej seksapilu. Warto zauważyć, że mogą się w nim znajdować plemniki, toteż może dojść do zapłodnienia podczas współżycia pomimo braku wytrysku do wewnątrz pochwy (np. podczas tzw. stosunku przerywanego), bądź wytrysku poza nią.

Z całą pewnością nie ma powodu do niepokoju i doszukiwania się nieprawidłowości - wydzielanie preejakulatu jest fizjologiczną reakcją organizmu mężczyzny w momencie podniecenia seksualnego.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.