Mam problem ze stawem kolanowym prawym. A mianowicie boli mnie tylko w czasie spoczynku. Zwłaszcza w

2 odpowiedzi
Mam problem ze stawem kolanowym prawym. A mianowicie boli mnie tylko w czasie spoczynku. Zwłaszcza w nocy, budzę się z bólu w kolanie. Takze odczuwam przykurcz w nodze wtedy. Drugie kolano czasem także boli, ale rzadko, prawie nigdy. Jak już to czuje tylko ucisk w całej nodze lewej gdy siedzę i nie mogę wyprostować stawu kolanowego.
Prawy staw bardzo mnie martwi, sprawa się ciągnie od ponad roku, przy czym w okresie letnim całkowicie zanikła, pojawiła się znów pare tygodni temu. Obecnie stosuje NLPZ i smaruje kolano maściami typu voltaren, jednak jak na razie nie czuje żadnej poprawy. Przez pewien czas także suplementowalam kolagen, także nie przyniosło żadnych efektów. Chciałabym dodać także, ze jestem młodą 22 letnią osobą, która regularnie ćwiczy fizycznie.
Ból spoczynkowy, nocny wskazuje na toczący się proces zapalny, ale to wymaga diagnostyki. Suplementacja kolagenem to strata pieniędzy i czasu. Proponuję udać się w pierwszej kolejności na dokładne badanie (ja zacząłbym od USG). Brałbym pod uwagę przyczynę metaboliczną tego problemu.

Ból występujący w nocy czy po nocy, lub gdy jedna pozycja trwa dłużej wskazuje na stan zapalny, skoro miejscowe działanie nie daje poprawy tzn. że mogą inne rejony lub tkanki wpływać na rejon gdzie są objawy. Prócz mięśni i stawów, warto sprawdzić czy problemy ginekologiczne, narządów wew itp nie mają wpływu. Za mało informacji np. czy podczas zimniejszych pór roku aktywność pozostaje taka sama czy mniejsza, czy są inne współistniejące jednostki chorobowe.