Mam problem z odcinkiem L2-L3 ucisk na nerw udowy boczny.Efektem jest rwa udowa.Ostre objawy minęły.

2 odpowiedzi
Mam problem z odcinkiem L2-L3 ucisk na nerw udowy boczny.Efektem jest rwa udowa.Ostre objawy minęły.Obecnie dokucza mi tylko noga a w zasadzie boczna czesc uda.Jest czesciowo zdrętwiałe i czasem odczuwam mocne uderzenia nerwowe podobne do żyletek.Rezenans wykazał na poziomie L2 -L3 widoczne lewoboczne dootworowe uwypuklenie krążka międzykręgowego.W łączności z uwypuklonym krążkiem miedzykregowym widoczny obszar wielkosci ok.7 mm o okragłej morfologii wyraznie uciskajacy lewy korzeń nerwowy.Zmiana odpowiada obecnosci czesciowo zsekwestrowanej przepukliny krazka miedzykregowego.Co moge z tym zrobic?Nie mialam rehabilitacji.Lecze sie u neurologa od 2 miesiecy.Leki slabo dzialaja.Choruje od grudnia.Wczesniej nie mialam zadnych objawow.
Dzień dobry. Jeżeli ostre objawy minęły, a aktualnie pojawia się tylko i wyłącznie dyskomfort to warto spróbować doleczyć te dolegliwości poprzez leczenie zachowawcze. Proponuję wizytę u fizjoterapeuty, który zbada Panią kompleksowo (nie tylko poprzez opis z rezonansu magnetycznego) i zaproponuję dostosowaną do Pani rehabilitację. Powodzenia

Możliwe że po stanie zapalnym zostały nie uelastycznione tkanki, czyli krajobraz po bitwie.
Może się okazać że rozluźnienie rejonu bólowego usunie problem.