Mam problem z nietrzymaniem stolca. Nie jest tego dużo ale często muszę się w ciągu dnia podetrzeć.

2 odpowiedzi
Mam problem z nietrzymaniem stolca. Nie jest tego dużo ale często muszę się w ciągu dnia podetrzeć. Po wypróżnieniu mnie piecze i się pogarsza. U jakiego lekarza szukać pomocy? Byłam w zeszłym roku u proktologa, usłyszałam, że to normalne i że każdemu się zdarza. No i, że nie mam hemoroidów tylko stan zapalny. Dostałam maść clotrimazolum ale to nie pomogło. Iść znowu do proktologa czy szukać od razu pomocy u fizjoterapeuty uroginekologicznego albo jeszcze u kogoś innego? Czy stan zapalny odbytu może pojawiać się przez osłabione mięśnie? Pomocy.
Dzień dobry!
Nie każdy fizjoterapeuta uroginegologiczny zajmuje się tego typu przypadłościami.
Sugerowałabym raczej szukać pomocy pod hasłem "fizjoterapia proktologiczna". Myślę, że warto też poszukać innego proktologa, który nie zbagatelizuje problemu.
Pozdrawiam!

Karolina ma rację - poszukuj pomocy pod wspomnianym hasłem "fizjoterapia proktologiczna". Dobra znajomość anatomii palpacyjnej, mechaniki ciała ( włączając w to dynamikę/ ruchomość/ ruchliwość narządów miednicy) i regulacji napięć mięśniowych (w szczególności mięśnie dna miednicy i mięśnie do nich antagonistyczne) pozwala lepiej rozumieć i postępować z tym problemem.Życzę powodzenia,
Daniel