Mam problem z nerwica lękową od 8msc borykam się z tym zaburzeniem. Biorę rano escipram 2 razy10mg i

5 odpowiedzi
Mam problem z nerwica lękową od 8msc borykam się z tym zaburzeniem. Biorę rano escipram 2 razy10mg i wieczorem trittico cała tabletkę. Jest lepiej ale mam często nerwobole serca. Miałam ciężkie dzieciństwo z ojcem tyranem. W wieku 17 lat zachorowalam na niewydolność nerek (klebuszkowe zapalenie) przed tym miewają potężne ucisku poniżej mostka i trwało to 6 lat. Od kad wybuchła mi nerwica lękową problemy z żołądkiem zniknęły. Zaczęło się od przeglądania stron z chorobami i nakręcenia się i pipierwszy atak paniki wystąpił. Po tym było coraz gorzej aż doszło do koła nerwicowego
nerwicowego. Nie wiem już co robić nie chce leków brać chce normalnie żyć dla dwójki wspaniałych dzieci mojego męża. Chce żeby to się skończyło żebym nie musiała się martwić czy rano wstanę.
Szanowna Pani,

Polecam znalezienie specjalisty (psychologa, psychoterapeuty) pracującego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Nauczy on Panią jak radzić sobie z atakami paniki, jak nie "nakręcać" jeszcze mocniej objawów, które się u Pani pojawiają. Niestety same leki nie zniwelują źródła problemu.

Droga Pani, doskonałym uzupełnienie farmakoterapii w leczeniu nerwic jest psychoterapia. Podczas sesji z psychoterapeutą nauczy się Pani, jak sobie radzić z lękami, nerwobólami i atakami paniki. Zachęcam do skorzystania z takiej pomocy. Pozdrawiam, Sylwia Kulikowska
Dzień dobry,
W przypadku wystąpienia objawów nerwicy lękowej skutecznym sposobem leczenia jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. Zachęcam do poszukania specjalisty pracującym w tym nurcie, który pomoże Pani w uporaniu się z trudnościami i przywróceniu równowagi życiowej oraz nauczy jak radzić sobie z paniką.
Pozdrawiam serdecznie!
Psycholog Magdalena Kominek
Witam, widzę, że sprawa jest trudna. Polecam udać się do specjalisty , aby szerzej omówić dany problem. Pozdrawiam serdecznie
Opisuje Pani trwanie w mechanizmie koła lęku, który właściwie uniemożliwia swobodne cieszenie się życiem i jest źródłem cierpienia. Zaburzenia lękowe mogą być odpowiedzią na długotrwałe przeciążenie, traumę, ból i niezaopiekowany strach. Dobra wiadomość jest taka, że połączenie terapii lekami (farmakologicznej) i psychoterapeutycznej, pozwala przywrócić komfort życia. Warto skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi z Panią wywiad i oceni, jaka jest realna potrzeba włączenia farmakoterapii, jednocześnie rozpoczynając proces terapeutyczny. Bez względu na to, jak trudne są Pani wcześniejsze doświadczenia i jakie rany nosi Pani pod "ubraniem", psychoterapia jest w stanie przynieść Pani trwałą zmianę i ukojenie na tu i teraz. Cieszę się, że napisała Pani to zapytanie, bo odczytuję to, jako ruch z Pani strony (być może pierwszy), aby zadbać o siebie i żyć na własnych zasadach. Życzę wszystkiego dobrego.