Mam problem z nadwagą. Mam 30 lat , 63kg i 155cm.Odkąd przestałam rosnąć ( ok.18 lat temu) ciągle ty

2 odpowiedzi
Mam problem z nadwagą. Mam 30 lat , 63kg i 155cm.Odkąd przestałam rosnąć ( ok.18 lat temu) ciągle tyję.przeszłam mnóstwo diet, żadna nie działa.
Chodzę min.5km dziennie do 10-11km. Od listopada miałam już trzwch dietetyków, stosowałam się do każdej uwagi i gotowałam według zaleceń każdą rozpisaną dietę. Od tamtej pory - w ciągu pół roku przybyło mi kolejne 7kg.
Mam niedoczynność, ale hormony są w normie przez letrox, badania na cukrzycę wraz z utajoną cukrzycą są w normie.

Co mogę zrobić? Mam coraz mniej sił i ciągle chce mi się spać, chciałabym normalnie funkcjonować.
Dzień dobry, nie wiem czy robiła Pani badania na insulinooporność (krzywa cukrowa i insulinowa, lub sama insulina i glukoza na czczo z wyliczeniem wskaźnika HOMA-IR). Pani problemy mogą wskazywać właśnie na insulinooporność, przy której najważniejsza jest dieta z niskim ładunkiem glikemicznym połączona z tą aktywnością fizyczną, którą Pani stosuje. Jeśli lekarz uzna za konieczne to może wprowadzi Pani lek stabilizujący poziom cukru i insuliny. Proszę zbadać sobie również poziom witaminy D3. Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, najczęściej niepowodzenie w takim wypadu wynika z nieświadomie stosowanych przez pacjentów praktyk dietetycznych, które nasilają ich zaburzenia metaboliczne. Proszę pamiętać, że nie każda dieta będzie dla Pani dobra i skuteczna. Proszę mi przedstawić rodzaj posiłków, które miała Pani zalecone wraz z ich dziennym rozkładem i ilością, jeśli są w nich błędy, które mogą zaważyć na braku rezultatów, to postaram się Pani pomóc, chętnie zapoznam się z wynikami biochemicznymi, nawet, jeśli uważa Pani, że są one w normie- warto spojrzeć na nie jeszcze raz, bo czasem "prawidłowy" zgodny z normą wynik może również wskazać pewne nieprawidłowości.