Mam problem z moim 4-letnim synem. Odkąd pamiętam miał sińce pod oczami. Zdrowo się odżywia, piję du

4 odpowiedzi
Mam problem z moim 4-letnim synem. Odkąd pamiętam miał sińce pod oczami. Zdrowo się odżywia, piję dużo płynów a mimo to sińce nie zniknęły, w zasadzie są jeszcze bardziej widoczne nuż dotychczas. Co mam zrobić w tej sytuacji?
Wita. jeżeli dziecko rozwija się prawidłowo i nie ma żadnych objawów które by Panią martwiły sprawdziłbym 3 x, w odstępie kilku dni kał dziecka na pasożyty. Warto też wiedzieć że sińce pod oczami są często objawem alergii a samych sińców pod oczami (jako takich) - nie ma potrzeby leczyć. Pozdrawiam Dr J.Czelej

Pozostaje wizyta lekarska i pewnie przynajmniej podstawowe badania krwi i moczu. Chociaż jeśli nie męczy się, nie wykazuje objawów choroby, nie ma sinicy na ustach itd, prawdopodobnie nie ma powodu do niepokoju. Sprawdzić jednak warto, choćby po to, żeby czegoś nie przeoczyć. Pozdrawiam Krzysztof Kowalczyk
Dzień dobry

Taki objaw (cienie pod oczami) może wynikać np. z przewlekłego nieżytu nosa.
U niektórych dzieci nie ma on jednak żadnej przyczyny chorobowej.
Po prostu w tych miejscach jest więcej naczyń krwionośnych, które są widoczne przez cienką skórę dziecka.

Pozdrawiam
Dzień dobry. Zasinienia pod oczami często mają dzieci będące alergikami. Czy syn ma jakieś objawy wskazujące na alergie? A może ma niedokrwistość? Kiedy miał robioną morfologię krwi?