Mam problem z libido po ciąży, nie mam ochoty na żadne zbliżenia, ponadto na samą myśl o zbliżeniu m

2 odpowiedzi
Mam problem z libido po ciąży, nie mam ochoty na żadne zbliżenia, ponadto na samą myśl o zbliżeniu myśl mnie "trzęsie" i mam wrażenie, że się do tego zmuszam. Brak więzi seksualnej wywołuje kłótnie, co finalnie kończy się cichymi dniami, a nawet coraz częściej mowa o rozstaniu. Jestem 9 msc po porodzie.
Witam. Ciąża i okres okokooorodowy to czas, w którym zmienia się ciało, do głosu dochodzi masa emocji i jest to okres dużych zmian, zarówno życiowych, jak i hormonalnych. Jeśli uważa Pani, ze to zakłóca Pani funkcjonowanie oraz stanowi zagrożenia dla związku to być może warto pomyśleć o wizycie u psychoterapeuty. Pani leki i obawy z pewnością nie sluza dobrze, ani Pani, ani dziecku, ponieważ ono wyczuwa Pani emocje. Zycze powodzenia, Angelika Urban

Dzień dobry,
ciąża i poród to szczególny stan kryzysu (nie zawsze rozumianego jako coś negatywnego), po którym następuje ogromna zmiana w percepcji własnego ciała, utrzymywanych relacjach, pełnionych rolach. Z Pani opisu wynika, że funkcjonowanie w sferze seksualnej bardzo się zmieniło się w stosunku do tego, co było przed porodem, co może stanowić o kryzysie negatywnym. Sfera seksualności jest integralną częścią życia człowieka i jest bardzo istotna dla związku. Dlatego zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą lub seksuologiem, aby móc odkryć, skąd u Pani tak duża niechęć do współżycia seksualnego. Podczas spotkań wspólnie będziecie mogli opracować plan terapii (indywidualnej lub pary), gdyż brak popędu seksualnego lub awersja seksualna są jednym z typów zaburzeń seksualnych.
Pozdrawiam serdecznie
Zuzanna Bajsarowicz