Mam problem z kręgosłupem. Rezonans wykazał przepuklinę, od dawna mam również skoliozę. Od ok 3 m-cy

2 odpowiedzi
Mam problem z kręgosłupem. Rezonans wykazał przepuklinę, od dawna mam również skoliozę. Od ok 3 m-cy mam bóle odcinka lędźwiowego. Przez ostatnie 3 tygodnie zaczęłam leczenie. Przez pierwsze 2 tygodnie chodziłam na zabiegi - prady oraz lampa rozgrzewająca, codziennie ćwiczę w domu, wg zaleceń fizjoterapeuty. Byłam również na 2 zabiegach manualnych. Minęły już 3 tyg a ja wciąż nie mam poprawy. Niepokoi mnie dotykowo, że od jakiegoś czasu mam straszne sztywnienie kręgosłupa w nocy, zdarza się nawet, że budzę się w nocy i muszę pochodzić. Byłam również u ortopedy, neurologa i neurochirurga, wszyscy stwierdzili że operacja nie jest potrzebna. Przez ostatnie tygodnie nie dostałam żadnych leków ani zastrzyków. Dziś lekarz rodzinny dał mi zastrzyk przeciwzapalny i leki przeciwzapalne. Wątpię, żeby to pomogło. Proszę o informację co mogę jeszcze zrobić. Czy efekty rehabilitacji mogą być odczuwalne dopiero po dłuższym czasie? Czy może to być ZZSK? Jeśli tak to jaki lekarz może to zdiagnozować?
Witaj jeśli była Pani u tylu specjalistów i nikt nic nie stwierdzi proszę się udać do fizjoterapeuty, ponieważ najprawdopodniej jest to problem z tkankami miękkim. Fizjoterapeuta to wykonaniu odpowiednich testów powinien znaleźć przyczynę problemu

Przyczyna Pani dolegliwości może być różna i rozległa. Należałoby do Pani przypadku podejść indywidualnie i holistycznie. Przeanalizować Pani postawę, życie codzienne i poszukać czegoś co wpływa na pogorszenie sytuacji. Być może fizjoterapeuta leczył Panią objawowo co przyniosło ulgę jedynie na krótki czas. Ćwiczenia wykonywane w domu nie koniecznie muszą pomóc. Czasami wystarczy, że wykonuje je Pani niedokładnie, za dużo lub za mało i efekt jest wręcz odwrotny. W przypadku problemów dyskowych dokładność wykonywanych ćwiczeń i napinanie odpowiednich mięśni jest wręcz niezbędna by ustabilizować odpowiednie struktury. W grę mogą wchodzić również stresy i ogólnie pojęta psychosomatyka. Terapeuta powinien przeanalizować dokładnie Pani sytuację i dostosować plan terapii do indywidualnych potrzeb. Proszę spróbować udać się do innego fizjoterapeuty. Usługi medyczne to nadal usługi i nawet jeżeli poprzedni specjalista nie popełnił żadnego błędu to mógł przeoczyć coś istotnego co dostrzeże inna osoba. Proszę być dobrej myśli! Pozdrawiam, Paweł Wysocki