Mam problem z córką wchodzą w okres dojrzewania. Ma 12 lat i będzie chodziła do siódmej klasy szkoły

3 odpowiedzi
Mam problem z córką wchodzą w okres dojrzewania. Ma 12 lat i będzie chodziła do siódmej klasy szkoły podstawowej.
Jestem młoda mamą, w zasadzie najmłodsza u córki w klasie. Jeszcze do niedawna była moją kochana córeczką aż do czasu.... Na początku bardzo zaczęło mnie denerwować jej brak chęci do wszystkiego później to że przybierała na wadze i nie wyglądała dobrze i tego nie widziała. A na koniec brak zrozumienia mnie, dość poważnie choruje a ona nigdy w niczym nie chce mi pomóc, tylko ma wymagania które zawsze staram się spełniac. Lecz wiem że ostatnio powiedziałam jej wiele przykrych słów których nie powinnam do swojego dziecka kierować.
Może powinnam pójść z sobą na terapię lub razem??? Chcę się zmienić, chce żeby znowu była moja kochana myszką ale widzę że sama nie dam rady naprawić naszych relacji...
Proszę o pomoc
Dzień dobry,
przed Wami trudny czas, ale nie będzie trwał wiecznie :) to zrozumiałe,że chciałaby Pani zatrzymać czas...To co jest nam znane, zwykle nie budzi takiego lęku, jak to co nadchodzi.
Pewnie spotkanie z psychologiem dziecięcym jest dobrym pomysłem. Często pozwala ono na spojrzenie z innej perspektywy, na zmianę podejścia, na budowanie nowej relacji na linii mama-córka :)
Pozdrawiam,
N.Sz

Dzień dobry, słusznie postanowiła Pani poszukać porady. Okres dojrzewania może być ciężkim czasem dla całej rodziny. Ważnym jest jednak, by nie wyładowywać złych emocji, ogólnej frustracji w trudnych momentach na córce. Aby pomóc Pani,, wesprzeć emocjonalnie, by miała Pani więcej zasobów do budowania relacji nawet w najcięższych momentach, zaproponowałabym zapoznanie się z możliwościami jakie daje praca psychoterapeutyczna w transie hipnotycznym. Jestem hipnoterapeutką i na co dzień pomagam nastolatkom oraz ich rodzicom w odpowiednich reakcjach na stres, trudne wymiany zdań, odpowiednią regulację silnych emocji. Czy rozważała Pani już taką możliwość pomocy? Pozdrawiam,
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zajmuje się młodzieżą 12-16.zapraszam. atruszkowska1000(at) Gmail.com