Mam problem, ponieważ od ostatnich miesięcy czuje się coraz gorzej psychicznie. Mam duża presję ze s

5 odpowiedzi
Mam problem, ponieważ od ostatnich miesięcy czuje się coraz gorzej psychicznie. Mam duża presję ze strony rodziców(sa bardzo nerwowi bo tak naprawde co bym nie powiedziala co jest nie po ich myśli to jest odrazu awantura itp) i tak naprawdę nie mam w nikim wsparcia tym bardziej ze ostatnio straciłam przyjaciółkę. Codziennie płacze zasypiając, ale w dzień ukrywam emocje. Czuje się bardzo samotna. Miałam kilka razy myśli samobójcze. Nie wiem czy to tez jest z tym związane ale mam częste bóle głowy oraz nerwobóle. Czy może to być depresja, czy może to jakieś przejściowe załamanie psychiczne? Jeżeli tak to co mam zrobić? Wiem że jak powiem to komuś z rodziny to mnie wyśmieje. Da się to jakoś zasugorowac? Dodam ze mam 14 lat więc nie pojde nigdzie sama.
Dzień dobry
Jak się traci przyjaciółkę, to można się źle czuć. Napewno przeżywasz smutek, być może niepokój, a może jesteś zła na przyjaciółkę. Jeśli nie możesz podzielić się swoimi przeżyciami z rodzicami, ani z kimś z rówieśników, to może opowiedziałabyś o sobie psychoterapeucie ? Może poproś rodziców, żeby umówili konsultację u psychoterapeuty . To prawda, że na początku
rodzice poszliby z Tobą, napewno też byliby poproszeni o to, jak oni widzą Twoje funkcjonowanie. Po jednej, czy dwóch wspólnych spotkaniach terapeuta zaproponuje albo spotkania rodzinne, czyli razem z rodzicami, albo terapię indywidualną dla Ciebie, i wtedy Ty sama byś uczestniczyła w rozmowach/ spotkaniach z terapeutą. Takie rozmowy napewno pozwoliłyby Ci lepiej zrozumieć swoje samopoczucie, a być może pomogłyby w lepszym porozumiewaniu się z rodzicami.
Trzymaj się Anna Majewska

Dobrze, że piszesz, masz bardzo dobry wgląd w sama siebie, zauważyłaś objawy depresyjne i rozchwiania emocjonalnego. Czy rodzice widzą jak wpływają na ciebie. Powinnaś mieć zaufania osobę psychologa. Ja pracowałam z systemem rodzinnym 14letniej dziewczynki w 2009roku.skutek szczęśliwa cała rodzina. Warto czy prędzej podjąć sesje spotkania terapeutyczne rodzinne oraz Ty słońce indywidualna terapię. Uda się. Nie możesz mieć takich myśli gdyż z nimi trafia się do szpitala. Zapraszam do mnie. atruszkowska1000(at) Gmail. Com
Proszę zwrócić się o pomoc do psychologa szkolnego lub pedagoga. Możesz tam zgłosić się sama.
Nie znam Twojej sytuacji rodzinnej, ale może powiedzenie rodzicom o myślach samobójczych może zwrócić ich uwagę na powagę problemu z jakim się zmagasz?
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Gałańczuk
Myśle , ze rada dotycząca zgłoszenia się do psychologa szkolnego jest całkiem dobra. Dzięki temu można ominąć wszystkie kwestie proceduralne. Objawy , które opisujesz , są dość poważne i warto mimo wszystko doprowadzić do spotkania ze specjalista. Powodzenia !