Mam problem od 6 lat z alkoholizmem, mam przerwy około dwa miesiące i znowu łapie tak zwanego cuga i

3 odpowiedzi
Mam problem od 6 lat z alkoholizmem, mam przerwy około dwa miesiące i znowu łapie tak zwanego cuga i tak w kółko od 6 lat, szpitale itp. Mam problemy z kontaktem z ludźmi, jestem nieśmiały, szybko się zawstydzam i bardzo trudno znaleźć mi jakąś relację, nawet boję się iść na festival czy siłownie, basen, w saunie jeżeli jest więcej ludzi bardzo się denerwuję i poprostu stamtąd wychodzę, unikam wielu ciekawych chwil, relacji, jednym słowem mam czasami dość że jestem tak nieśmiały. W pracy tak samo było bardzo ciężko, więc dlatego zostałem zmuszony do pracy w branży IT, w sumie na dobre wyszło po kilku latach ciężkich starań oraz nauki. Niemam ochoty żyć w samotnośći, i nieradzenia sobie w funkcjonowaniu w społeczeństwie. Czy ktoś z państwa może mi doradzić gdzie mam zaczać leczenie? u psychologa psychiatry?
W pierwszej kolejnosci proponowałabym udać się do psychoterapeuty uzależnień bądź do wyspecjalizowanego ośrodka terapii uzależnień. Pozdrawiam!

Koniecznie psychologa- specjalisty psychoterapii uzależnień.
Jeśli jest Pan z Warszawy -zapraszam stacjonarnie a jeśli z innej miejscowości - to na konsultację zdalną
Różnorodność problemów moze.przestraszac i załamywać.Od problemu alkoholowego,ktory Pan odważne nazwał ,warto zacząć.Terapie taka proponuje psycholodzy ze specjalnością terapeuta uzaleznien,Ze względu na pandemie istnieją ograniczenia,głównie online.Przy opisywanych przez Pana lękach społecznych to dość przyjazna forma kontaktu,z czasem moze ja przeprowadzić do gabinetu.Warto rozważyć grupe AA,prosze wpisać miejscowość i AA a przyjazne,pełne zrozumienia przyjęcie moze rownolegle z terapia profesjonalna np u kogoś z listy znanylekarz.pl dać szybkie efekty ułatwiające utrzymanie abstynencji i trzeźwienie.