Mam problem gdyż mam 17 lat i jestem osobą homoseksualna. Dowiedziala się o tym moja rodzina i wszys

3 odpowiedzi
Mam problem gdyż mam 17 lat i jestem osobą homoseksualna. Dowiedziala się o tym moja rodzina i wszyscy się wyparli miałem bliskiego kumpla który mi pomagał i troszczył się o mnie a oni uznali go za manipulanta i matka kazała wybrać mi się do psychologa ale nie wiem sam co robić :/
Dzień dobry,
Owszem, warto skontaktować się z psychologiem / seksuologiem aby dowiedzieć się więcej o własną orientację seksualną i o tym jak poradzić sobie z problemami społecznymi wynikającymi i związanymi z nią.
Pozdrawiam

Dzień dobry, to jest trudne, gdy mamy poczucie, że rodzina nie wspiera, a wypiera się kogoś. W tym zakresie pomoc psychoterapeuty może pomóc Panu poradzić sobie z reakcją rodziny na zaskakujące ich lub z jakiegoś powodu trudno akceptowalne fakty z Pana życia. Wiele osób homoseksualnych przechodzi trudny okres, gdy otoczenie dowiaduje się o ich odmiennej tożsamości seksualnej i może warto, aby skorzystał Pan ze wsparcia w tym zakresie. Przy okazji w terapii można pracować nad tym, czy jest się manipulowanym i w przypadku, gdy ktoś zarzuca bliskiej osobie manipulacje, odeprzeć takie zarzuty korzystajac z własciwych argumentów.
Pozdrawiam, Beata Szulik Bomba
Rozumiem, że przeżywasz trudny moment po tym, jak Twoja rodzina dowiedziała się o Twojej orientacji seksualnej. Ważne jest, abyś wiedział, że nie jesteś sam w tym procesie i że istnieje wsparcie dostępne dla Ciebie. Możesz znaleźć wsparcie społeczne. Szukaj grup i organizacji, które oferują wsparcie dla osób LGBTQ+. Spotkania z innymi ludźmi, którzy mają podobne doświadczenia, mogą być bardzo pomocne w poczuciu przynależności i zrozumieniu. Rozważ skonsultowanie się z psychologiem lub terapeutą, który specjalizuje się w obszarze LGBTQ+. Będzie to bezpieczne miejsce, gdzie będziesz mógł rozmawiać o swoich uczuciach, obawach i znaleźć strategie radzenia sobie z trudnościami. Orientacja seksualna nie definiuje Twojej wartości jako osoby. Jesteś równie wartościowy jak każdy inny człowiek, i zasługujesz na akceptację i miłość. Daj sobie czas. Akceptowanie swojej tożsamości i proces budowania więzi z rodziną może zająć czas. Bądź cierpliwy wobec siebie i daj sobie czas na radzenie sobie z tą sytuacją. Powodzenia!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.