Mam problem do kogo się zwrócić o pomoc ginekologa/psychologa/psychiatry? Problem polega na tym, iż

4 odpowiedzi
Mam problem do kogo się zwrócić o pomoc ginekologa/psychologa/psychiatry?

Problem polega na tym, iż 3 miesiące temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, które zamieniły mnie w emocjonalną kobietę nie umiejąca sobie poradzić z niczym dosłownie. Przed tabletkami byłam szczęśliwa osoba, bardzo ciężko było mnie zdenerwować (ogólnie trochę męski umysł). Po tabletkach obrót o 180 stopni - każda rzecz wprawia w smutek, żal, nie mogę spać, skoki emocjonalne i trwa już to od miesiąca, a leki hormonalne odstawiłam. Bardzo proszę o pomoc do kogo się zgłosić w tej sprawie.
Proszę w pierwszej kolejności skonsultować reakcję z lekarzem, który przepisał Pani antykoncepcję. Być może konieczna będzie zmiana leków lub zmiana dawki. Proszę również zastanowić się czy równolegle do rozpoczęcia antykoncepcji nie miały w Pani życiu jakieś ważne wydarzenia? Jeśli tak to warto zasięgnąć porady u psychologa/psychoterapeuty.
Pozdrawiam

Dobry wieczór, podobnie zalecam udać się do ginekologa, który przepisał Pani tabletki i porozmawiać z Nim na temat Pani dolegliwości. Konsultacja psychologiczna może być dla Pani również pomocna w poradzeniu sobie z zaistniałą sytuacją. Najważniejsze to podjąć działania jak najwcześniej.
Dzień dobry,
zalecam udać się do ginekologa, który przepisał Pani tabletki. Wybór tabletek antykoncepcyjnych jest trudny, często właśnie z przyczyn hormonalnych, trzeba dopasować tabletki do danej osoby i jej organizmu, aby zniwelować efekty uboczne. Moim zdaniem ma Pani nie prawidło dobrane tabletki. Konsultacja z psychologiem będzie również w porządku, ponieważ zanim tabletki zaczną działać, to trochę minie. Warto przegadać bieżące komplikacje i monitorować Pani stan emocjonalny. Pozdrawiam i zapraszam, Piotr Grzelak, psycholog.
Warto udać się do endokrynologa, gdyż lekarz z tą specjalnością ma największe doświadczenie w doborze leczenia hormonalnego. Być może potrzebna będzie poszerzona diagnoza endokrynologiczna. Poza tym konsultacja z psychoterapeutą może pomóc w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. Pozdrawiam. Agnieszka Gudaniec